Partnerzy serwisu:

Stacja Zwardoń zostanie przebudowana

inf. pras. PKP PLK, oprac. ms. 17.11.2021 3,3k

Stacja Zwardoń zostanie przebudowana
Fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują stację Zwardoń tuż przy granicy polsko-słowackiej. Wartość zadania to ok. 7 mln zł. Zostanie ono zrealizowane ze środków budżetowych zarządcy.
PKP PLK przebuduje i podwyższy dwa perony na stacji Zwardoń, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekty zostaną wyposażone w nowe wiaty i ławki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowane będą dojścia wraz z pochylniami, umożliwiającymi swobodny dostęp do peronów. Prace obejmą także tory stacyjne.

Zadanie „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach – etap II” realizowane jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe w trybie „projektuj i buduj”. Prace projektowe już się rozpoczęły. Budowa zaplanowana jest od marca do końca października 2022 r. Wartość zadania to ok. 7 mln zł ze środków budżetowych.

PKP PLK w komunikacie prasowym informuje, że w województwie śląskim, dzięki inwestycjom spółki, podróżni korzystają z nowych lub zmodernizowanych stacji i przystanków na linii Chybie – Żory – Rybnik – Nędza, Chybie – Skoczów, Zawiercie – Częstochowa, Cieszyn – Zebrzydowice, Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra, Zabrzeg. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony