Partnerzy serwisu:

Szczecin Główny: Peron nr 4 otwarty

inf. pras. 16.03.2020 3k

arrow
arrow
Szczecin Główny: Peron nr 4 otwarty
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Szczecin Główny: Peron nr 4 otwarty
Szczecin Główny: Peron nr 4 otwarty
Szczecin Główny: Peron nr 4 otwarty
Szczecin Główny: Peron nr 4 otwarty
Kończą się prace na stacji Szczecin Główny. Otwarte są już cztery perony dostosowane do potrzeb podróżnych, windy i nowy łącznik – przejście przez stację – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.
PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują stację Szczecin Główny w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM) Etap I Szczecin Główny”. Inwestycja warta jest ok. 70 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wszystkie prace planowane są do końca marca (pierwotny termin minął w końcu 2019 roku).

Ostatnim przebudowanym peronem był peron nr 4. Został wydłużony o ponad 30 m, do 252 m. Są nowe, zadaszone schody na wyremontowaną kładkę nad torami. Dla osób mających trudności z poruszaniem się jest winda. Dojście do pociągów ułatwia pochylnia od strony ul. Czarnieckiego. Od niedzieli 15 marca, przy peronie zatrzymują się pociągi regionalne m.in. w stronę Gryfina, Świnoujścia i do Niemiec - podaje PLK.

PLK zapewnia, że wszystkie perony na stacji Szczecin Główny mają wysokość, zapewniającą wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Wyposażono je w zadaszenie i ławki. Orientację ułatwia czytelne oznakowanie, a informacje o kursowaniu pociągów podawane są na wyświetlaczach oraz w komunikatach głosowych. 

Komunikację na stacji ułatwia przeszklony, 150 m łącznik nad peronem nr 3 oraz wyremontowana kładka łącząca ul. Czernieckiego z ul. Kolumba. Pasażerowie mają do dyspozycji windy ‒ cztery z peronów na kładkę oraz jedną przy ul. Kolumba. 

Na stacji są nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Wydłużenie toru przy peronie nr 2 umożliwiło sprawniejszą obsługę pociągów wjeżdżających do Szczecina. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony