Partnerzy serwisu:

Jest umowa na nowe perony i przebudowę stacji Sławków

inf. pras. 26.02.2019 1,7k

arrow
arrow
Jest umowa na nowe perony i przebudowę stacji Sławków
Fot. PKP PLK
Jest umowa na nowe perony i przebudowę stacji Sławków
Jest umowa na nowe perony i przebudowę stacji Sławków
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały za 35 mln zł umowę na projekt i przebudowę stacji Sławków. Na prace na odcinku Sosnowiec Główny - Sławków przeznaczono od 2016 roku ponad 120 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót w stacji Sławków w ramach projektu inwestycyjnego „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd.”. Inwestycja ze środków budżetowych sięgająca prawie 35 mln złotych usprawni połączenia kolejowe na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. O przetargu na prace pisaliśmy tutaj.

Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" PKP PLK, umowę podpisano z konsorcjum firm Eco-baza i Stor.

Zmiany na stacji Sławków 

Przebudowa stacji Sławków położonej na linii Sosnowiec Główny – Tunel podniesie komfort obsługi podróżnych oraz zapewni sprawny przewóz towarów. Wpłynie to pozytywnie na wzrost konkurencyjności transportu kolejowego - pisze PKP PLK.

Peron wyspowy zostanie zastąpiony przez dwa jednokrawędziowe wyższe perony, które będą dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się i ułatwią podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będą lepiej oświetlone i wyposażone w nowe ławki i oznakowania. Nagłośnienie oraz gabloty z rozkładami jazdy zapewnią dobrą informację o kursujących pociągach.

Na stacji będzie kompleksowa wymiana torów i sieci trakcyjnej. Przebudowa obejmie 12 rozjazdów, most i przejazd kolejowo - drogowy w obrębie stacji. Rozjazdy będą wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, które zapewnią sprawny przejazd pociągów zimą. Zaplanowana została budowa nowej nastawni wyposażonej w komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zwiększy się sprawność i poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Wartość prac na stacji Sławków to prawie 35 mln zł. Prace zaplanowano na lata 2019 – 2020. Inwestycja finansowana jest z budżetu państwa - informuje inwestor.

Kolejne prace na linii nr 62 

Na terenie województwa śląskiego w ramach modernizacji linii Tunel - Sosnowiec zrealizowane zostały już prace na odcinkach: Sosnowiec Główny – Sosnowiec Dańdówka (marzec 2016 – 26 mln zł), Sosnowiec Dańdówka – Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce (grudzień 2016 - 23 mln ). Zakres prac na tych odcinkach obejmował wymianę 17 km torów, przebudowę sieci trakcyjnej oraz 7 przejazdów kolejowo – drogowych, a także wymianę rozjazdów i konserwację obiektów inżynieryjnych. Dzięki przebudowie urządzeń sterowania ruchem kolejowym zwiększył się poziom bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego na tym szlaku.

Obecnie trwa przebudowa peronów na stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce i Dąbrowa Górnicza Wschodnia oraz wymiana torów na tym odcinku. Wartość prac to ok. 40 mln zł. Zakończenie robot zaplanowane jest w IV kwartale 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony