Partnerzy serwisu:

Stacja Skierniewice otrzyma nowoczesny system sterowania

PLK 24.05.2016 388

Stacja Skierniewice otrzyma nowoczesny system sterowania
fot. PLK
Lokalne Centrum Sterowania z nowoczesnymi, komputerowymi urządzeniami zapewnia 200 pociągom płyny i bezpieczny przejazd przez Skierniewice. System komputerowy zastąpił wyeksploatowane urządzenia i nadzoruje m.in. 50 km zmodernizowanych torów i 75 rozjazdów.
Modernizowana stacja Skierniewice na bieżąco obsługuje pociągi na trasie m.in. z Warszawy do Łodzi, Częstochowy, Wrocławia i Łowicza. W dobie przejeżdża przez nią ok 200 składów. W maju kończy się kolejny etap uruchamiania urządzeń w Lokalnym Centrum Sterowania (LCS) w Skierniewicach.

PLK prowadzą ostatnie testy: łączności z dróżnikami, systemów zdalnego sterowania ruchem kolejowym i przekazywania informacji o pociągach. Uruchomione w końcówce roku LCS wymagało szczegółowych testów - a proces wiązał się z wprowadzonymi do rozkładu zmianami w organizacji ruchu pociągów. Od czerwca wszystkie urządzenia sterowania ruchem, po okresie próbnym, zostaną włączone do normalnej eksploatacji. Ograniczona zostanie możliwość wystąpienia usterek - chwali się PLK.

Prace na stacji poprawią także poziom bezpieczeństwa w systemie komunikacji Skierniewic. Do września zakończy się modernizacja 4 przejazdów kolejowo-drogowych. Wszystkie będą wyposażone w nową sygnalizację, rogatki i monitoring, oraz lepszą i odporniejsza na degradację nawierzchnię.

LCS Skierniewice obejmuje swoim zasięgiem całą stację, a trzech dyżurnych ruchu, obserwując monitory, zapewnia całodobową obsługę pociągów. Na miejscu są także automatycy oraz drużyny techniczne monitorujące prace urządzeń i gotowe do naprawy ew. usterek. Lokalne Centrum Sterowania wyposażone jest w odrębny system zasilania, który gwarantuje sprawną pracę i kursowanie pociągów w przypadku ograniczeń w dostawie energii.

LCS wyposażony w nowe urządzenia sterowania ruchem umożliwia płynny przejazd pociągów z maksymalną prędkością 160 km/h na odcinku Żyrardów – Skierniewice, na odcinku Skierniewice – Koluszki do 140 km/h, zaś w obrębie stacji Skierniewice od 100 km/h do 120 km/h.

W Skierniewicach dobrze sprawdza się w codziennej obsłudze pasażerów nowy peron oddany do użytku w grudniu 2015 r. Obiekt jest w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest usprawnieniem szczególnie dla pasażerów, którzy korzystają z połączeń w stronę Łowicza. Wygodną i bezpieczna obsługę stacji zapewnia również kładka dla pieszych, z zejściami bezpośrednio na perony.

Modernizacja stacji rozpoczęła się od projektowania w lutym 2014 r. Zakończenie prac w LCS planowane jest w sierpniu br. Na modernizacje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 250 mln zł netto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony