Partnerzy serwisu:

Przetarg na przebudowę stacji Skarżysko-Kamienna unieważniony z powodu przekroczonego kosztorysu

Jakub Madrjas 29.03.2019 3,1k

Przetarg na przebudowę stacji Skarżysko-Kamienna unieważniony z powodu przekroczonego kosztorysu
fot. PKP PLK
ZUE nie przebuduje stacji Skarżysko-Kamienna. Ogłoszony we wrześniu przetarg został unieważniony. 
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły we wrześniu przetarg na przebudowę stacji w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim w formule projektuj i buduj. Przebudowę peronów i budowę nowego przejścia pod torami planowano na lata 2019–2021.

Jak się okazało, kosztorys opiewający na 37 mln zł netto (45 mln zł brutto) został przekroczony przez obie oferty, które wpłynęły w przetargu. Korzystniejszą złożyła firma ZUE, ale opiewała ona na 85 mln złotych brutto. Po pół roku zwlekania, postępowanie unieważniono.

– Przetarg na budowę tunelu i przebudowę peronów w Skarżysku-Kamiennej został unieważniony, natomiast PKP Polskie Linie Kolejowe nie rezygnują z realizacji inwestycji. Trwa analiza sytuacji rynkowej i zakresu prac na stacji, tak aby w kolejnym przetargu został wybrany wykonawca. Ponowne ogłoszenie przetargu jest planowane w tym roku – poinformowała "Rynek Kolejowy" Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PLK. Inwestycja jest wpisana do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony