Partnerzy serwisu:

Stacja Skarżysko-Kamienna do przebudowy. Powstanie tunel pod torami

PKP PLK 06.09.2018 2k

Stacja Skarżysko-Kamienna do przebudowy. Powstanie tunel pod torami
fot. PKP PLK
PKP PLK ogłosiły przetarg na przebudowę stacji Skarżysko-Kamienna. Przewidziano przebudowę peronów oraz realizację przejścia pod torami. Koszt prac oszacowano na 37 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę stacji w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Przetarg jest realizowany w formule projektuj i buduj. Przebudowę peronów i budowę nowego przejścia pod torami zaplanowano na lata 2019–2021.

W ramach projektu przebudowane zostaną dwa perony (nr 1 przy budynku dworca i wyspowy peron nr 2). Peron nr 3 będzie przebudowany w ramach prac na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Pod 14 torami kolejowymi powstanie tunel dla pieszych i rowerzystów połączony z budynkiem dworca. Przejście o długości 121 m zastąpi dotychczasową kładkę nad torami. Osoby o ograniczonej mobilności w drodze na peron będą mogły skorzystać z wind i pochylni. Będzie to także wygodne dla mieszkańców połączenie centrum miasta z południowo-wschodnimi dzielnicami. Na stacji wymienione będą również tory i sieć trakcyjna.

Wartość inwestycji szacowana jest na 37 mln zł. Jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Stację codziennie obsługuje średnio ponad 70 pociągów pasażerskich m.in. w kierunku Warszawy, Częstochowy i Krakowa oraz składy regionalne do Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony