Partnerzy serwisu:

Stacja Muzeum udostępni Salonkę Bieruta

lk, Rynek Kolejowy 28.05.2016 105

Stacja Muzeum udostępni Salonkę Bieruta
fot. Stacja Muzeum
W najbliższą niedzielę 29 maja w Stacji Muzeum na ul. Towarowej 3 (d. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie) będzie można zobaczyć wnętrza Salonki Bieruta, czyli wagonu serii Ashx01. 
Luksusowy wagon został wykonany w fabryce H. Cegielski w Poznaniu w 1939. Stworzono dwa egzemplarze takich wagonów, które w trakcie wojny zostały przejęte przez Niemców i służyły do wożenia notabli partyjnych NSDAP. W latach 1947 – 1952 wagon służył prezydentowi PRL Bolesławowi Bierutowi stąd jego popularna nazwa. Obecne wnętrza pochodzą z tego okresu.

Stacja Muzeum zaprasza do obejrzenia tego niezwykłego eksponatu w godzinach otwarcia instytucji tj. 9:00-18:00. Wejście do Salonki jest możliwe w ramach biletu wstępu do Stacji Muzeum. Cena bilet ulgowego to 6 zł; a normalnego: 12 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.

PKP SA planuje rozpoczęcie zupełnie nowej inwestycji pod nazwą Stacja Muzeum. Będzie się wiązała z przeniesieniem Muzeum Kolejnictwa na Odolany i opróżnieniem przez nie pomieszczeń na Dworcu Głównym. Więcej informacji o tym projekcie TUTAJ.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony