Partnerzy serwisu:

Kto zbuduje informację pasażerską w Lublińcu? [oferty]

Jakub Madrjas 19.07.2019 22

Kto zbuduje informację pasażerską w Lublińcu? [oferty]
fot. PKP PLK
W Lublińcu podróżni do końca roku będą mogli korzystać z nowych wind – zapowiada PKP PLK. Ma też zostać zamontowana dynamiczna informacja pasażerska. Poznaliśmy oferty na jej dostawę.
PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o rozpoczęciu budowy trzech wind na stacji Lubliniec: od strony miasta i na peronach. Nowe urządzenia zastąpią platformy przyschodowe. Windy zaplanowano tak, by możliwe było swobodne wejście do nich z wózkiem lub rowerem. Wartość prac to 1,7 mln złotych, a planowany termin realizacji zadania to koniec 2019 roku – informuje PKP PLK.

PLK ogłosiły też przetarg na projekt i budowę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Lublińcu oraz monitoringu na peronach i w przejściu podziemnym. Zakończenie prac o szacunkowej wartości ponad 2 mln zł ma nastąpić do końca listopada.

Dlaczego PKP PLK zdecydowały się na te inwestycje akurat w Lublińcu? – To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a także podopiecznych ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu – tłumaczy Katarzyna Głowacka z PKP PLK. 

Pytanie jednak, czy inwestycja na tylko jednej stacji nie podniesie kosztów realizacji inwestycji. PKP PLK prowadzi aktualnie duży przetarg na montaż SDIP na liniach E20 i E30 (procedura wydłużyła się z powodu odwołań) oraz postępowanie na informację pasażerską na stacji Radom. Zdaniem PKP PLK, nie ma takiego ryzyka. 

PKP Polskie Linie Kolejowe zbudują też nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca na linii Lubliniec – Kluczbork. Ma zostać wybudowany do końca 2020 roku.

Aktualizacja: Pięć ofert

W przetargu na dostawę informacji pasażerskiej złożonych zostało pięć ofert. Faworytem jest PKP Telkol, który zaoferował 2,51 mln zł brutto. W kosztorysie (2,67 mln zł) mieszczą się jeszcze oferty KZŁ Bydgoszcz (również z grupy PKP) oraz Sat-System z Łomianek.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony