Partnerzy serwisu:

Stacja Kłodzko Główne idzie do przebudowy

Michał Szymajda 28.04.2017 940

Stacja Kłodzko Główne idzie do przebudowy
Kłodzko GłówneFot. DL, Rynek-Kolejowy.pl
PKP PLK przygotowuje się do sporej przebudowy stacji Kłodzko Główne i odcinka linii 276 przebiegającej przez Kłodzko. Rozpisano właśnie przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac.
Modernizacja układu torowego i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Kłodzko Główne z pracami towarzyszącymi będzie wykonywana w ramach programu „Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych”. Zostaną przebudowane także te elementy stacji, które odpowiadają za odprawę podróżnych.

Głównym elementem prac będzie wymiana nawierzchni, podkładów i szyn w torze nr 1, 2, 6 (w km 92,833 – 94,600), tory te będą oczywiście regulowane. Na stacji wymienione zostaną rozjazdy (17 szt.), zabudowane zostaną ich nowe elektryczne napędy. Na stacji staną nowe semafory świetlne. Przebudowa układu torowego ma pozwolić w przyszłości na umożliwienie kończenia biegu pociągów na przystanku osobowym Kłodzko Miasto. Wzrośnie też prędkość przejazdu pociągów.

Nowością będzie budowa przejścia dla pieszych kategorii E z rogatkami, które połączy perony 1, 2 i 3. Rozebrana zostanie kładka nad torami, znajdująca się w bardzo złym stanie technicznym. Odbudowane zostaną nawierzchnia peronów i ścianki peronowe – wszystko to ma odbyć się pod nadzorem konserwatora zabytków. Na peronach staną nowe, estetyczne ławki. W okolicy dojść do miejsc oczekiwania na pociąg powstać mają stojaki rowerowe.

PKP PLK wstępnie wyceniła wartość prac na 29,7 mln zł netto. Kryterium oceny ofert jest w 75% cena, a w 25% termin realizacji. Prace mają trwać 12 miesięcy od momentu podpisania umowy i będą prowadzone w warunkach ruchu pociągów. Koperty z ofertami zostaną otwarte 5 czerwca 2017 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony