Partnerzy serwisu:

Stacja Jaworzyna Śląska będzie zmodernizowana

Łukasz Kuś 22.07.2016 366

Stacja Jaworzyna Śląska będzie zmodernizowana
fot. Lichen99 CC BY-SA 3.0 pl
PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do remontu stacji w Jaworzynie Śląskiej. Będą wygodniejsze perony, przejście pod torami i windy. Dotychczas na modernizację linii z Wrocławia do Jeleniej Góry wydano już ponad 400 mln zł. 
Prace na stacji w Jaworzynie Śląskiej ruszą jeszcze w tym roku. Polskie Linie Kolejowe wyremontują dwa perony, które zostaną podwyższone i zyskają nową nawierzchnię oraz oświetlenie. Dla podróżnych będą nowe ławki, czytelna informacja wizualna, tablice kierunkowe i nagłośnienie. Odnowione będzie przejście pod torami. Istotnym elementem zmian będą windy, które zapewniają większy komfort podróżowania koleją osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, opiekunom z dziećmi i osobom z ciężkim bagażem. Perony oraz przejście będą też wyposażone w tzw. ścieżki naprowadzające, które ułatwiają poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidomym. Prace na stacji zakończą się na początku 2018 r.

Trasa kolejowa, łącząca stolicę Dolnego Śląska z Jaworzyną Śląską, Wałbrzychem, Jelenią Górą, z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjnym połączeniem. Obecnie kursuje na niej około 50 pociągów pasażerskich na dobę. To wygodne podróże do pracy i szkoły, na weekendy m.in. w Rudawy Janowickie, Karkonosze do Świebodzic i Zamku Książ. Trasa jest także ważną linią do przewozu towarów.

Inwestycje PLK za ponad 400 mln zł podróż do Jeleniej Góry już skróciły do poniżej 2 h. Pasażerowie korzystają z wygodnych peronów na stacjach i przystankach: Jelenia Góra, Wałbrzych Miasto, Smolec, Mietków, Boguszów Gorce, Boguszów Gorce Zachód, Wojanów. Jeszcze w tym roku zakończy się remont na stacji w Marciszowie, Janowicach Wielkich i przystanku w Ciechanowicach. Dalszej poprawie ulegnie także trasa pomiędzy Marciszowem i Janowicami Wielkimi. PLK przygotowuje plany budowy kolejnych przystanków koło Wrocławia – Mokronos Górny i Wałbrzych Śródmieście.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony