Partnerzy serwisu:

Stabilne przewozy towarowe w lutym

Martyn Janduła 03.04.2017 168

Stabilne przewozy towarowe w lutym
Fot. Igor Urbański, sm42.pl
Luty powiela dobre wyniki, które przewozy towarowe zanotowały w styczniu 2017 roku. Przewieziono więcej towarów pod względem masy, wzrosła również praca przewozowa i eksploatacyjna. Co więcej, jeden z głównych graczy na polskim rynku – PKP Cargo – od początku roku poprawia swoje udziały w rynku.
W lutym 2017 r. przewieziono o 2,4% więcej masy niż w lutym 2016 r. W styczniu ten wzrost wyniósł 8,7%. Ogółem przewieziono już przez dwa pierwsze miesiące roku prawie 34 mln ton towarów. Wynik ten okazał się lepszy aż o 5,5% względem analogicznego okresu z 2016 roku, kiedy przewieziono 32,15 mln ton.

Największym udziałem w rynku może pochwalić się PKP Cargo, które odpowiadało za 45,5% przewiezionej w te dwa miesiące masy. Udział ten wzrósł o niespełna 0,2 p.p. względem roku poprzedniego. Stabilnie zachowuje się z kolei DB Cargo, którego udział w rynku wciąż utrzymuje się na stałym poziomie 19%. Trzecie miejsce to z kolei Lotos Kolej z wynikiem 5,86% i lekkim spadkiem o prawie 0,8 p.p.

Wzrost – poza przewiezioną masą – miał również miejsce w wykonanej w lutym pracy przewozowej (o 2,2%), jak również w pracy eksploatacyjnej (1,4 %). Dobre wyniki notowano również w styczniu, odpowiednio przewoźnicy poprawili wyniki o 8,4% oraz 7%.

W przypadku wykonanej pracy przewozowej to znowu PKP Cargo dzierży palmę pierwszeństwa – 52,2% (wzrost o 0,4 p.p.). Natomiast na pozycji wicelidera udziału w rynku znalazła się Lotos Kolej, która uzyskała wskaźnik dopiero 10% (spadek o 1,5 p.p.). Tuż za nią jest PKP LHS z poprawionym prawie o 1 p.p. wynikiem 6,5%.

Średnia odległość przewożonych ładunków w lutym, podobnie jak w 2016 r., wyniosła 228 km. W styczniu jedna tona towaru podróżowała z koli na krótszych dystansach, bo pokonywała ona średnio 217 km.

Porównanie pierwszych dwóch miesięcy 2017 r . z analogicznym okresem ubiegłego roku pozwala wskazuje na wzrost we wszystkich parametrach, co ma związek z bardziej stabilnym początkiem roku w przewozach towarowych. Wyniki te są również odrobinę wyższe niż w 2015 roku. Wzrost przewozu masy notuje się o ponad 2 mln ton. Wyższe są również wyniki pracy przewozowej oraz pracy eksploatacyjnej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony