Partnerzy serwisu:

Srebrny pociąg Kolei Śląskich i GKW

Martyn Janduła 29.09.2016 245

Srebrny pociąg Kolei Śląskich i GKW
Górnośląskie Koleje Wąskotorowefot. Mariusz Senderowski
Koleje Śląskie postanowiły zrobić konkurencję dla złotego pociągu i uruchamiają z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi po raz pierwszy Srebrny Pociąg z Katowic. Jedną z zalet takiego pociągu ma być przede wszystkim fakt, że on istnieje. Najważniejszą jednak atrakcją ma być przejazd do wyjątkowej i zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach.
Koleje Śląskie wraz z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi uruchamiają od 2 października usługę o nazwie Srebrny Pociąg. Nazwa nie jest przypadkowa. Propozycja umożliwia bowiem przejazdy tam i z powrotem oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która została zgłoszona do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Trasę Katowice – Bytom – Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach i z powrotem będzie można przejechać na podstawie jednego, wspólnego biletu – pierwszy odcinek trasy pociągiem Kolei Śląskich, a drugi pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z częściowo otwartymi wagonami. Przejazd odbywać się będzie po wąskim torze. Po zakończeniu zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wspólny bilet będzie upoważniał także do powrotu do Bytomia i do Katowic. Wspólny bilet to nowa oferta wybranych obiektów Szlaku Zabytków Techniki.

– Do tej pory Górnośląskie Koleje Wąskotorowe uruchamiały pociągi głównie w okresie wakacyjnym, teraz chcemy rozszerzyć naszą ofertę przewozową także na miesiące jesienne. Wspólnie z Kolejami Śląskimi i z Zabytkową Kopalnią Srebra chcemy zaproponować produkt nie tylko dla miłośników kolei, techniki i podziemi, ale także dla wszystkich chętnych, chcących spędzić w ciekawy sposób niedzielne, jesienne popołudnia – mówi Kamil Czarnecki, prezes Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Srebrny Pociąg będzie kursował w każdą niedzielę od 2 października do 27 listopada. Początek trasy to stacja Katowice, skąd o 11:37 wyruszy pociąg Kolei Śląskich (kierunek Lubliniec, przyjazd na stację Bytom o 12:06). Następnie, w Bytomiu, po zaplanowanej przesiadce na tzw. „5 peron” Bytom Wąskotorowy, o 12:30 wyruszy pociąg Górnośląskich Kolei Wąskotorowych do stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra (przyjazd 13:10). W godzinach 13:30 – 15:30 będzie miało miejsce zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Odjazd powrotnego pociągu wąskotorowego ze stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra nastąpi o godzinie 15:50, by do Bytomia Wąskotorowego dotrzeć na godzinę 16:30. Natomiast z Bytomia pociąg Kolei Śląskich do Katowic odjedzie o godzinie 16:59 (przyjazd o godz. 17:24).

Jak przekazują Koleje Śląskie, pomysł zrodził się już w czerwcu. Przez wakacje był dopracowywany. Aby skorzystać z oferty należy nabyć specjalny bilet w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach. Cena biletu normalnego to 49 zł. Od niej przysługuje także zniżka dla dzieci, młodzieży i osób uczących się do 26 roku życia, wtedy cena wynosi 39 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony