Partnerzy serwisu:

SPS został właścicielem dwóch elektrycznych EN81

Michał Szymajda 14.01.2021 7,4k

SPS został właścicielem dwóch elektrycznych EN81
EN81 jeszcze w MałopolsceFot. Gagorski / lic. CC BY 3.0
Serwis Pojazdów Szynowych Piotra Mieczkowskiego kupił od małopolskiego urzędu marszałkowskiego dwa wystawione na sprzedaż elektryczne wagony silnikowe EN81.
Przetarg na sprzedaż dwóch niewielkich elektrycznych pojazdów szynowych małopolski urząd marszałkowski przeprowadził jesienią 2020. Zgłosiło się do niego dwóch chętnych: Serwis Pojazdów Szynowych oraz Polregio. Ten pierwszy podmiot, zajmujący się głównie naprawami autobusów szynowych i elektrycznych zespołów trakcyjnych, przedstawił lepszą ofertę cenową.

– W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego na sprzedaż autobusów szynowych z napędem elektrycznym serii EN81, dwa pojazdy zostały zakupione przez firmę Serwis Pojazdów Szynowych za kwotę 250.920,00 zł. brutto – poinformował nas Michał Dwernicki z biura prasowego małopolskiego urzędu. SPS zapytaliśmy o plan dla dwóch pojazdów.

– Mamy w planie wykonanie przeglądu P5 w celu przywrócenia EN81 do ruchu. Chcemy je wynajmować lub ewentualnie przeznaczyć na pojazdy zastępcze na czas naprawy innych pojazdów w naszym serwisie – usłyszeliśmy u nowego właściciela.

Łącznie wyprodukowano osiem elektrycznych EN81. Tylko dwie sztuki znajdują się w ciągłej eksploatacji w województwie świętokrzyskim. Te kupione przez SPS, są pierwszymi dwoma egzemplarzami z numerami 001 i 002. Wyprodukowano je w 2005 roku. Pozostałe 4 sztuki są w dyspozycji Pesy, nie mają jednak ważnych przeglądów. Był plan wykorzystania takiego taboru do obsługi połączenia Aleksandrów - Ciechocinek, jednak obecnie pomysł ten został przesunięty na niedającą się określić przyszłość.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony