Partnerzy serwisu:

SPS Mieczkowski wykona naprawy i przeglądy dolnośląskich autobusów szynowych

Michał Szymajda 04.02.2020 2,8k

SPS Mieczkowski wykona naprawy i przeglądy dolnośląskich autobusów szynowych
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Naprawą i przeglądem dwóch spalinowych zespołów trakcyjnych SA134 i wagonu silnikowego SA135 zajmie się Serwis Pojazdów Szynowych Mieczkowski z Lisiego Ogona pod Bydgoszczą. Pojazdy przejdą też lifting w połączeniu z drobną modernizacją.
Przetarg z końca października 2019 obejmował wykonanie napraw i przeglądu poziomu P4 trzech pojazdów: dwóch dwuczłonowych SA134 i jednoczłonowego SA135. Do przetargu stanęło dwóch potencjalnych wykonawców: SPS Mieczkowski i producent autobusów szynowych: ZNTK Mińsk Mazowiecki. Ten pierwszy wykonawca zaproponował sporo niższą cenę, dlatego to on wykona naprawę, za prawie 6,7 mln zł. netto.

Oprócz napraw koniecznych i określonych w dokumentacji pojazdów dla tego typu, zakład z Lisiego Ogona wykona też szereg prac dodatkowych. Porysowane lub zaparowane okna zostaną wymienione na nowe, pojazdy zostaną też odmalowane na zewnątrz i częściowo wewnątrz. Koleje Dolnośląskie życzą sobie też montażu nowego monitoringu, a także instalacji ładowarek USB. W związku z rychłą zmianą systemu komunikacji kolejowej na GSM-R, KD wymagają przystosowania radiotelefonu do pracy w tym systemie. SPS Mieczkowski wymieni też koła monoblokowe, wszystkie tarcze hamulcowe oraz część urządzeń amortyzujących pojazd, co będzie miało przełożenie na zmniejszenie hałasu. Pojawią się nowe kotły grzewcze.

Naprawione i zmodernizowane pojazdy pojawią się na dolnośląskich liniach jeszcze w 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony