Partnerzy serwisu:

Sprzedaż biletów na kilkadziesiąt pociągów przez Kraków Główny zablokowana

Jakub Madrjas 05.11.2019 5,2k

Sprzedaż biletów na kilkadziesiąt pociągów przez Kraków Główny zablokowana
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
PKP Intercity nie może sprzedawać biletów na kilkadziesiąt pociągów. Blokada obejmuje daty odjazdu od 29 listopada i jest związana z modernizacją stacji Kraków Główny. 
Blokada sprzedaży biletów obejmuje kilkadziesiąt pociągów PKP Intercity wszystkich kategorii: TLK, IC, EIP, EIC, Nightjet, a nawet zastępczą komunikację autobusową, odjeżdżających 29 listopada lub później. Wszystkie zablokowane relacje obejmują stację Kraków Główny. Lista połączeń jest dostępna na stronie PKP Intercity.

– Sprzedaż biletów została wstrzymana ze względu na prace związane z modernizacją systemu sterowania ruchem na obszarze stacji Kraków Główny, zaplanowane przez zarządcę infrastruktury. Niezbędne stało się więc wprowadzenie poprawek do obowiązującego rozkładu jazdy, które mają na celu usprawnić ruch pociągów w obszarze węzła krakowskiego. Sprzedaż biletów na pociągi będzie stopniowo odblokowywana – informuje Piotr Mazur z biura prasowego PKP Intercity. To nie pierwsze takie zdarzenie – blokady sprzedaży biletów z powodów niezależnych od przewoźnika miały już miejsce w tym i w poprzednim roku.

PKP Intercity informuje również,  że w nocy z 9 listopada 2019 roku od godziny 23:45 na 10 listopada 2019 roku do godziny 5:00 mogą wystąpić utrudnienia w zakupie biletów na przejazd niektórymi pociągami międzynarodowymi powracającymi z zagranicy. – Trudności będą dotyczyły wszystkich kanałów sprzedaży i obejmą zarówno przejazdy na odcinkach międzynarodowych, jak i krajowych – podał przewoźnik. 

Stacja Kraków Główny modernizowana jest na mocy ogromnej umowy na modernizację linii Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów dla połączeń aglomeracyjnych. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony