Partnerzy serwisu:

Od poniedziałku zamknięcie i prace na odcinku Herby Nowe – Kępno

inf. pras. 20.03.2019 1,9k

Od poniedziałku zamknięcie i prace na odcinku Herby Nowe – Kępno
fot. Kasper Fiszer
PKP Polskie Linie Kolejowe za prawie 5 milionów złotych wykonają prace pomiędzy Kępnem a Herbami Nowymi. Na przejazdach kolejowo-drogowych zainstalowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Wyremontowane zostaną tory i 80-metrowy most kolejowy na rzece Liswarta.
Od 25 marca do 15 na odcinku Herby Nowe – Wieluń Dąbrowa będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi dalekobieżne pojadą drogą zmienioną przez Kluczbork. PKP Polskie Linie Kolejowe wykorzystają zamknięcie toru i wykonają remont mostu kolejowego, torów i przebudują przejazdy kolejowo-drogowe. 

Prace na moście nad rzeką Liswartą obejmą wymianę szyn i podkładów, konserwację konstrukcji stalowej oraz regulację sieci trakcyjnej. Umożliwi to utrzymanie sprawnych przejazdów pociągów na trasie pomiędzy stacjami Herby Nowe a Kępnem – informuje PLK.

W tym samym czasie na 22 kilometrach linii kolejowej na szlakach Panki – Krzepice oraz Janinów – Pątnów Wieluński wyszlifowane i wyregulowane zostaną szyny. Zapobiegnie to wprowadzaniu ograniczeń prędkości dla pociągów pasażerskich. Koszt wszystkich robót, finansowanych ze środków własnych spółki, to 2 mln złotych.

Także między 25 marca do 15 kwietnia potrwają prace na przejazdach w miejscowościach Janinów, Odcinek i Dalachów. Na skrzyżowaniach dróg z torami zainstalowane zostaną nowoczesne urządzenia. Automatyczna sygnalizacja świetlno-dźwiękowa zapewni lepszą komunikację lokalną. Nowa jezdnia zapewni lepszą komunikację drogową. Wartość prac na wymienionych 3 przejazdach to 2,6 mln zł. Inwestycja jest realizowana ze środków unijnych w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na przejazdach kolejowo-drogowych etap I – część przejazdowa”. Projekt objął przebudowę 119 przejazdów w 9 województwach. Wartość całego projektu to 256,7 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE wynosi prawie 194 mln zł netto – podaje PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony