Partnerzy serwisu:

Więcej chętnych na podróże z PKP Intercity

inf. pras., oprac. ms. 17.06.2020 135

Więcej chętnych na podróże z PKP Intercity
Dwa połączone Darty podczas długiego weekendu w Białymstokufot. M. Szymajda
Systematycznie rośnie liczba podróżujących z PKP Intercity. W długi weekend czerwcowy, od 10 do 14 czerwca 2020 roku, z usług przewoźnika skorzystało ponad 300 tysięcy osób. Te pięć dni przyniosło o ponad 20 proc. pasażerów więcej niż w dwutygodniowym okresie 3-16 maja 2020 roku.
Od środy 10 czerwca do niedzieli 14 czerwca PKP Intercity przewiozło 308 tysięcy pasażerów. Tylko w ciągu tych pięciu dni z usług przewoźnika skorzystało o 53 tysiące pasażerów więcej niż w ciągu 14 dni od 3 maja do 16 maja, kiedy to PKP Intercity rozpoczęło przywracanie zawieszonych wcześniej połączeń. Dla porównania – w niedzielę 3 maja pociągami przewoźnika podróżowało niespełna 20 tysięcy pasażerów, a w niedzielę 14 czerwca już blisko 84 tysiące.

W długi weekend czerwcowy największą popularnością wśród pasażerów PKP Intercity cieszyły się podróże między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Wrocławiem, Białymstokiem oraz Poznaniem.

Aby zapewnić bezpieczną podróż jak największej liczbie osób, podczas długiego weekendu przewoźnik wzmocnił 147 pociągów o 315 wagonów. 16 elektrycznych składów trakcyjnych wyruszyło w trasę w podwójnym zestawieniu, w tym pociąg Pendolino z Krakowa do Kołobrzegu 10 czerwca oraz 11 czerwca z Kołobrzegu do Warszawy Wschodniej i z Krakowa do Gdyni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane dwoma połączonymi jednostkami ED250, uruchomione 14 czerwca w relacjach z Warszawy do Gdyni, z Gdyni do Krakowa i z Gdyni do Warszawy.

W weekend rozpoczęcia wakacji przewoźnik przywróci i uruchomi kolejne połączenia, między innymi do popularnych turystycznych miejscowości, a 22 czerwca na tory wrócą także pierwsze składy międzynarodowe. Dzięki temu 26 czerwca dyspozycji pasażerów będzie już ponad 400 pociągów PKP Intercity. To niemal tyle ile przed epidemią koronawirusa, choć należy zaznaczyć, ze w sezonie letnim tradycyjnie liczba pociągów nieznacznie rosła.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport