Partnerzy serwisu:

Sporo chętnych do wykonania prac „w zastępstwie” na sieci PLK

Michał Szymajda 14.02.2018 2,7k

Sporo chętnych do wykonania prac „w zastępstwie” na sieci PLK
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP PLK otworzyło wnioski o udział w postępowaniu dotyczącym wykonania robót zastępczych. Chodzi o wybór wykonawców, których w razie znaczących opóźnień bądź problemów wykonawców pierwotnie wybranych, można byłoby szybko delegować na plac budowy jako następcę, bez konieczności organizowania kolejnego przetargu i wyboru wykonawcy.
Jak powiedział 13 lutego prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, umowa z wykonawcami na wykonanie robót zastępczych może być "straszakiem" dla opieszałych firm budowlanych – choć oczywiście nikt nie chciałby, żeby było to konieczne.

– Ale muszę podkreślić, że nie będziemy czekać trzy lata z nadzieją, że "może wykonawca jednak powstanie" i zacznie realizować kontrakt. Te decyzje będą podejmowane dużo szybciej – dodał.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyło kilkanaście różnych podmiotów. Postępowanie PKP PLK cieszy się więc olbrzymim powodzeniem. Zamówienie podzielono na części – przeważnie adekwatnie do regionów, gdzie toczą się prace, lub z podziałem na branżę.

Dla części A zgłosiło się 8 wykonawców: ZUE, Torpol, konsorcjum PNiUK w Krakowie z PPM-T Gdańsk oraz ZRK – DOM w Poznaniu, konsorcjum spółek PORR, Trakcja PRKiI, Budimex, Konsorcjum spółek Strabag, Konsorcjum spółek Aldesa Construcciones i Coalvi SA, Rover Alcisa i RoverRail.

Dla części B oferty przedstawiło 13 wykonawców: ZUE, PBS „Transkol”, Torpol, Konsorcjum PNiUIK Kraków z PPM-T Gdańsk i ZRK – DOM Poznań, Konsorcjum Track Tec i Infrakol, Konsorcjum spółek PORR, DPNIK Dolkom, Alusta, Konsorcjum spółek Swietelsky, Trakcja PRIiI, Budimex, PRB „TOR”, konsorcjum spółek Strabag.
Dla zadania C zgłosili się: Elester-PKP, konsorcjum spółek KZA, konsorcjum spółek Aldesa z Coalvi z Rover Alcisa i RoverRail, Thales.

Dla zadania D zgłosili się: Torpol, Alusta, Trakcja PRKiI, Konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman, Konsorcjum spółek Strabaga, konsorcjum spółek Aldesa z Coalvi z Rover Alcisa i RoverRail, Intop Warszawa.

Dla zadania E: ZUE, PKP Energetyka, Torpol, Trakcja PRKiI, konsorcjum spółek Strabag.

Dla zadania F: ZUE, PBS Transkol, Torpol, Alusta, Budimex, konsorcjum spółek Strabag, konsorcjum spółek Aldesa z Coalvi z Rover Alcisa i RoverRail.

Więcej na temat istoty robót zastępczych można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony