Partnerzy serwisu:

Spore zmiany w zarządzie PKP Cargo. Rezygnuje Hadyś, Neska i Derda

Michał Szymajda 25.02.2016 1,8k

Spore zmiany w zarządzie PKP Cargo. Rezygnuje Hadyś, Neska i Derda
Zmiany w zarządzie PKP CargoFot. PKP Cargo
PKP Cargo poinformowało o rezygnacji z pełnienia funkcji trzech członków zarządu przewoźnika.
Zarząd PKP Cargo poinformował, że 24 lutego 2016 r. rezygnację z członkostwa w zarządzie spółki złożył Łukasz Hadyś – członek zarządu ds. finansowych, Jacek Neska – członek zarządu ds. handlowych i Wojciech Derda – członek zarządu ds. operacyjnych. 

Złożone rezygnacje wywołują skutek natychmiastowy. Jako przyczynę złożenia rezygnacji wskazano „ważne powody, w szczególności osobiste”. Zarząd spółki w raporcie bieżącym podziękował trzem rezygnującym osobom „za wkład włożony w rozwój Spółki”.

Trwa konkurs na zastępców Derdy, Neski i Hadysia

W 11 lutego 2016 na stronie internetowej PKP Cargo ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko trzech członków zarządu, w którym określone są wymagania i warunki rekrutacji kandydatów. Wyłonieni w ramach postępowania będą: członek zarządu ds. finansowych, członek zarządu ds. handlowych i członek zarządu ds. operacyjnych. Właśnie te funkcje pełnili Łukasz Hadyś, Jacek Neska i Wojciech Derda. Członkiem zarządu, który nie zrezygnował ze swojej funkcji w zarządzie spółki jest Dariusz Browarek, przedstawiciel pracowników.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 marca br. o godz. 10.00. Miejscem składania zgłoszeń jest siedziba doradcy rekrutacyjnego.

Rada Nadzorcza PKP Cargo powołała 19 stycznia Macieja Libiszewskiego na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo, więcej informacji o zmianach w zarządzie tej spółki na Rynku Kolejowym TUTAJ.

Jacek Neska, Wojciech Derda, Łukasz Hadyś - kim są?

Jacek Neska specjalizuje się w zarządzaniu dużymi organizacjami. Od 20 lat pracuje w polskich i międzynarodowych podmiotach gospodarczych, realizując na ich potrzeby projekty polegające, między innymi, na budowaniu efektywnych struktur organizacyjnych oraz projektowaniu i wdrażaniu strategii handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako menadżer międzynarodowej firmy konsultingowej Arthur Andersen, gdzie koordynował szereg projektów w segmencie transportowym, telekomunikacyjnym i energetycznym. Za jeden z najbardziej istotnych projektów realizowanych przez niego w tym okresie uważa się proces przekształcenia PKP z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną oraz budowę Grupy Kapitałowej PKP. Pracował także dla funduszy typu private equity takich jak Innova Capital oraz Enterprise Investors, gdzie pełnił funkcje zarządcze w ich spółkach portfelowych.

W latach 2006-2012 był Prezesem Zarządu Spółki Lotos Oil SA, największego producenta olejów i środków smarnych w Polsce. Równolegle do tej funkcji w latach 2008-2009 pełnił funkcję Pełnomocnika Dyrektora Generalnego ds. Handlu Grupy Lotos, sprawując nadzór nad wszystkimi obszarami działalności handlowej oraz logistycznej grupy, budując efektywne struktury sprzedażowe. Od grudnia 2013 roku Jacek Neska jest związany z PKP Cargo, gdzie odpowiada za optymalizację procesu sprzedaży i poszerzanie bazy klientów. 24 kwietnia 2014 roku został wybrany w wyniku postępowania konkursowego przez Radę Nadzorczą na Członka Zarządu ds. Handlowych PKP Cargo.

Wojciech Derda zdobywał doświadczenie w Ernst & Young i w strukturach Grupy PKP. Od początku swojej kariery zawodowej zajmował się szeroko rozumianymi procesami optymalizacyjnymi, ściśle połączonymi z finansowymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstw. Przez ponad 10 lat pracy przygotowywał i wdrażał procesy optymalizacji dla największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Odpowiadał za budowę systemów informacji zarządczej, modeli finansowych wspierających procesy decyzyjne i projektowanie nowych struktur organizacyjnych.

W 2012 roku przeszedł do PKP SA, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Operacyjnych i Kontrolingu. W ramach swoich obowiązków zrealizował z powodzeniem projekty zmiany struktury organizacyjnej, budowy Grupy Zakupowej PKP, którą następnie kierował oraz centralizację procesów kontrolingowych, finansowo–księgowych, kadrowych i windykacyjnych. Od grudnia 2013 roku pracował w PKP Cargo na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ds. Operacyjnych. 24 kwietnia 2014 roku został wybrany w wyniku postępowania konkursowego przez Radę Nadzorczą na Członka Zarządu ds. Operacyjnych PKP Cargo.

Łukasz Hadyś to absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunkach informatyka i ekonometria oraz rachunkowość. Posiada tytuł biegłego rewidenta, kwalifikacje ACCA oraz tytuł Certified Internal Auditor (CIA). Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2001 roku w dziale audytu firmy doradczej Ernst & Young, gdzie zajmował się prowadzeniem badań sprawozdań finansowych oraz doradztwem dla dużych polskich spółek i międzynarodowych koncernów.

W latach 2012-2014 pracował w grupie kapitałowej PGNiG, początkowo na stanowisku Członka Zarządu Karpackiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o., a od marca 2013 roku jako Członek Zarządu ds. Finansowych Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. W spółkach grupy PGNiG zajmował się zarządzaniem i nadzorem w obszarze zakupów, kontrolingu, księgowości, taryf, windykacji, finansów oraz majątku. Dodatkowo uczestniczył w konsolidacji działalności dystrybucyjnej, przygotowaniu strategii spółki oraz wdrożeniu modelu informacji zarządczej. W latach 2008-2012 Łukasz Hadyś piastował stanowisko Dyrektora Departamentu Finansów i Rachunkowości Tauron Dystrubucja SA, gdzie odpowiadał za zarządzanie obszarem księgowości, finansów i kontrolingu, a także realizację projektów poprawy efektywności spółki i grupy kapitałowej. Do lutego 2016 członek zarządu PKP Cargo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony