Partnerzy serwisu:

Spór o Łódź Fabryczną: Sąd wzywa do mediacji

lk, Rynek Kolejowy 29.06.2016 184

Spór o Łódź Fabryczną: Sąd wzywa do mediacji
fot. PLK
Sąd Okręgowy w Łodzi wezwał wykonawców budowy dworca Łódź Fabryczna oraz inwestora – PLK, PKP SA i miasto Łódź do mediacji ws. sporu o termin i wysokość kontraktu. 
Przypomnijmy, konsorcjum składające się z Torpolu, Astaldi, Intercor oraz PBDiM pozwało w maju do sądu zamawiającego, czyli PKP PLK, miasto Łódź i PKP SA z tytułu "niewykonania bądź nienależytego wykonania obowiązków" wynikających z umowy oraz przepisów prawa. Wg wykonawcy, działania inwestora doprowadziły do zakłóceń terminowości realizacji inwestycji. Więcej o pozwie sądowym pisaliśmy na Rynku Kolejowym TUTAJ. 10 czerwca Sąd Okręgowy zadecydował o wezwaniu stron postępowania do mediacji, wyznaczając przy tym czas ich trwania na okres 3 miesięcy.

Kwestia terminu i wysokości kontraktu była przedmiotem pisma zapraszającego do negocjacji, które wysłało w styczniu konsorcjum inwestorowi. Spór dotyczy kwoty aż 89,3 mln złotych, którą wykonawcy podzielili w następujący sposób: Torpol i Astaldi po 40 proc., pozostali wykonawcy – po 10 procent. Spór nie spowodował jednak przerwania prac, o czym informowaliśmy. 

Łódź Fabryczna – jeden z najnowocześniejszych obiektów kolejowych jest już na ukończeniu. Zaawansowanie prac przekracza 97 procent. PLK przygotowuje już odbiory techniczne stacji. Później na dworzec wjadą pociągi robocze i rozpoczną się testy systemów sterowania ruchem, o czym informowaliśmy TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony