Partnerzy serwisu:

Spółka z Grupy Orlen kupuje lokomotywy Vectron

Michał Szymajda 13.04.2017 666

Spółka z Grupy Orlen kupuje lokomotywy Vectron
Lokomotywa Siemens Vectron na torze testowym w ŻmigrodzieFot. Michał Szymajda, RK
12 kwietnia czeski Unipetrol – spółka z Grupy PKN Orlen – poinformowała o złożeniu zamówienia na 3 wielosystemowe lokomotywy elektryczne Siemens Vectron MS.
Zakup nowych elektrowozów ma związek z szerokim planem inwestycyjnym spółki, która w latach 2017 i 2018 chce wydać na inwestycje, po przeliczeniu na złotówki, ponad 250 mln zł.

– Modernizacja i wymiana naszej floty pojazdów jest podstawą naszego planu zwiększenia przewozów z 3,1 mln ton rocznie do 4 milionów w 2021 roku. Przygotowywane są już kolejne plany taborowe i logistyczne – powiedział Ladislav Hlina, członek zarządu Unipetrol.

Unipetrol dostanie wielosystemowe lokomotywy Vectron, które będą mogły obsługiwać trasy w Niemczech, Austrii, Słowacji i w Polsce. Lokomotywy zostaną wyposażone w system ETCS, odbiorniki GSM-R oraz nowoczesny system autodiagnostyczny. Będą miały moc 6400 kW i rozpędzą się do maksymalnej prędkości 160 km/h. Pierwsza z lokomotyw zostanie dostarczona najpóźniej w grudniu tego roku, pozostałe dwie przyjadą do Czech na wiosnę 2018 roku.

Unipetrol od 2005 roku jest częścią Grupy PKN Orlen. Działa w branży petrochemicznej i zatrudnia 4500 osób w Czechach. Unipetrol Doprava – kolejowa część koncernu zajmuje się głównie prowadzeniem wagonów cystern. Działalność spółki jest jednak coraz szersza, a mając w swoim taborze lokomotywy wielosystemowe z pewnością zaoferuje ona usługę przewozu towarów poza granicę Czech także innym podmiotom.

W marcu Siemens przeprowadził pokazowe testy swoich Vectronów na torze w Żmigrodzie. Można o nich przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony