Partnerzy serwisu:

Spłonął drugi wagon 102A na bocznicy Muzeum Kolejnictwa w Dzierżoniowie [film]

Jakub Madrjas 02.06.2020 8,4k

Spłonął drugi wagon 102A na bocznicy Muzeum Kolejnictwa w Dzierżoniowie [film]
30 maja w powstającym Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku spłonął wagon 102A tzw. ryflak. Muzeum jest przekonane, że było to podpalenie. Rok temu spłonął tam identyczny wagon.
Do pożaru doszło w sobotę, 30 maja w godzinach wieczornych. - Palił się jeden z wagonów stojących jako eksponaty na bocznicy kolejowej. W momencie kiedy strażacy przyjechali na miejsce, pożarem był objęty już cały wagon. Nasze działania polegały głównie na dogaszeniu tego pożaru i sprawdzeniu czy wewnątrz znajdują się jakieś osoby. Działania trwały dwie godziny" – powiedział PAP ofcer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie kpt. mgr inż. Sławomir Dudziński.

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, której oddziałem jest powstające Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku uważa, że było to podpalenie. W oświadczeniu napisano, że "doszło do aktu bezprzykładnego wandalizmu".

- Wagon zniszczony został prawdopodobnie w wyniku celowego podpalenia. Był to na przestrzeni roku kolejny akt wandalizmu. W czerwcu 2019 roku podpalony został przez wandali identyczny wagon osobowy - czytamy w oświadczeniu. Tamten wagon został zezłomowany po pożarze, a drugi wagon 102A - przeznaczony do odbudowy i uruchomienia. Jak czytamy, w jego wnętrzu zgromadzono części do naprawy, m. in. wymontowane z jednostki spalonej rok temu. Teraz, po całkowitym spaleniu drugiej jednostki, będzie to prawdopodobnie niemożliwe.

Fundacja zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawców o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie oraz Fundacją Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony