Partnerzy serwisu:

Bliżej przejęcia spółek Orlenu przez PKP Cargo

lk, Rynek Kolejowy 22.03.2016 153

Bliżej przejęcia spółek Orlenu przez PKP Cargo
Fot. Łukasz Malinowski
PKP Cargo poinformowało o spełnieniu pierwszego z warunków umowy ws. przejęcia kolejowej części Euronaftu Trzebinia oraz spółki Orlen KolTranst od koncernu PKN Orlen.
Warunek dotyczył zbieżnych indywidualnych interpretacji podatkowych właściwych organów podatkowych, tj. w obu przypadkach potwierdzających klasyfikację ZCP Kolej, jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia w rozumieniu właściwych przepisów prawa – poinformowano w komunikacie.

W listopadzie PKP Cargo, PKN Orlen i Euronaft Trzebinia porozumiały się w sprawie sprzedaży aktywów kolejowych, należących do Grupy Orlen. Transakcja o wartości ponad 250 mln zł obejmie udziały Orlen KolTrans i ZCP Kolej – zorganizowaną część przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia, która będzie wcielona do KolTransu, po jego przejęciu przez PKP Cargo. Jednocześnie zawarte zostaną długoterminowe umowy na obsługę logistyczną Grupy Orlen przez PKP Cargo. Transakcja jest warunkowa, a jej finalizacja wymaga m.in. zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Więcej o tej umowie pisał Rynek Kolejowy TUTAJ.

Jak poinformował w u biegłym tygodniu prezes PKP Cargo, spółka w dalszym ciągu czeka na zgodę na koncentrację z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Proces zakupu należących do Orlenu udziałów w Orlen KolTrans i zorganizowanej części przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia za 250 mln zł będzie kontynuowany, ale kolejnych zakupów na razie nie będzie. Więcej informacji TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony