Partnerzy serwisu:

Specustawa ułatwi kolejom obsługę Światowych Dni Młodzieży

lk, Rynek Kolejowy 07.03.2016 122

Specustawa ułatwi kolejom obsługę Światowych Dni Młodzieży
Kraków Głównyfot. Rafał Jasiński
PLK będą koordynować transport kolejowy na Światowe Dni Młodzieży – tak zakłada projekt specjalnej ustawy, która ma ułatwić przewóz pasażerów na to wydarzenie.
Projekt "Ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją wizyty Franciszka w Polsce oraz Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016" opracowywany jest teraz w sejmie.

Specustawa zakłada, że PLK będą organizatorem transportu pielgrzymów, a przewoźnicy samorządowi będą mogli oferować przejazdy międzywojewódzkie po cenach biletów pociągów osobowych, na co otrzymają specjalne dofinansowanie – poinformowała PAP.

Spółki Grupy PKP rozpoczęły przygotowania do wzmożonego ruchu podróżnych w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 20-31 lipca. PKP Intercity przygotuje specjalne tanie pociągi, a na dworcach kolejowych w 52 lokalizacjach wygłaszane będą komunikaty w kilku językach obcych. Planowana jest również organizacja dodatkowych punktów gastronomicznych oraz wydłużenie godzin otwarcia pozostałych punktów komercyjnych. Więcej informacji na Rynku Kolejowym tutaj.

PLK zapewnia, że przed Światowymi Dniami Młodzieży zostanie uruchomiony nowy przystanek Kraków Sanktuarium, jednak niektóre prace będą wykonywane po tym wydarzeniu, o czym informowaliśmy tutaj. Ministerstwo Infrastruktury analizuje obecnie możliwość wprowadzenia darmowych przejazdów na autostradzie A4. W tej sprawie prowadzone są negocjacje z Stalexportem, o których pisze Rynek Infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony