Partnerzy serwisu:

Specjalne pociągi pojadą na Finał WOŚP [aktualizacja]

Redakcja/mr 11.01.2020 175

Specjalne pociągi pojadą na Finał WOŚP [aktualizacja]
Fot. TKKW
Z okazji 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę pasażerowie kolei będą mogli wziąć udział w specjalnych przejazdach organizowanych na rzecz WOŚP. Na trasie Białystok – Knyszyn odbędzie się przejazd pociągiem PR, a na trasie Koszalin – Rosnowo chętni mogą skorzystać ze specjalnego przejazdu koleją wąskotorową.
WOŚP zagra w podlaskim pociągu

Pociąg specjalny z dworca PKP w Białymstoku ruszy 12 stycznia o 9:30. Będzie zatrzymywał się na stacjach Białystok Starolesie, Białystok Bacieczki, Fasty, Dobrzyniewo Duże i Borsukówka. Na stacji docelowej, w Knyszynie, pasażerowie zostaną zaproszeni na ognisko przy akompaniamencie Kapeli Czarnoleskiej. Do pociągu w barwach WOŚP podróżni wsiądą bez biletu, a podczas jazdy będą mogli otrzymać pamiątkowy bilet i przekazać dowolną kwotę do puszki wolontariusza. Po przyjeździe do Knyszyna pasażerowie będą mieli możliwość zwiedzenia kabiny maszynisty i sfotografowania się w czapce czy mundurze konduktora. Powrót do Białegostoku zaplanowano na godzinę 13:00.

Koszalińska wąskotorówka

W Koszalinie zaś przygotowano atrakcję, jaką będzie przejazd koleją wąskotorową do Rosnowa. Również 12 stycznia, ale o godz. 11:00 z dworca wąskotorowego w Koszalinie ruszy pociąg, którego pasażerowie również nie zapłacą za bilet, ale wrzucą datek do puszki WOŚP. Na miejscu również zaplanowano ognisko. Podczas przejazdu do Rosnowa pasażerom będą towarzyszyć rekonstruktorzy z Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun" w historycznych mundurach. Pociąg wróci do Koszalina o godz. 14:00.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

12 stycznia Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra po raz 28. W niedzielę pociągi pojadą zgodnie z zimowym rozkładem jazdy, a w wagonach kwestować będą wolontariusze z rewalskiego sztabu WOŚP. Za przejazdy nadmorską wąskotorówką nie będą pobierane opłaty, a całkowity dochód z kwesty przekazany zostanie na szczytny cel - zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

SKPL

Po raz kolejny 12 stycznia będzie miał miejsce przejazd ze Zbierska do Petryk pociągami wąskotorowymi SKPL! W tym roku wolontariusze będą kwestować w 3 pociągach wyjeżdżających ze Zbierska o 14:00, 14:40 i 15:20. Wszystkich chętnych zapraszamy do przejazdu pociągiem i zasilenia puszek wolontariuszy. Jak zwykle cel jest szczytny, a w tym roku pieniądze zbierane będą na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej!
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony