Partnerzy serwisu:

Specjalne pociągi KŚ na Sylwestra

inf. prasowa 27.12.2016 271

Specjalne pociągi KŚ na Sylwestra
mat. Koleje Śląskie
Z myślą o osobach świętujących Nowy Rok poza domem Koleje Śląskie wprowadzają specjalne nocne pociągi. Z samych Katowic w ciągu 10 minut w różne kierunki wyjadą trzy nocne pociągi.
Godziny pociągów z centrum Katowic zostały zaplanowane przede wszystkim z myślą o uczestnikach największej zabawy w regionie – Sylwestrowej Mocy Przebojów pod katowickim Spodkiem. Jak szacują organizatorzy, tegoroczna odsłona tej imprezy może zgromadzić ponad 60 tys. osób. W dużej części będą to mieszkańcy innych miast, dlatego z myślą o nich Koleje Śląskie w tym roku postanowiły ponownie uruchomić specjalne, sylwestrowe pociągi. Zatrzymają się one na 31 stacjach w 14 miejscowościach. Godziny odjazdów były konsultowane m.in. z Urzędem Miasta Katowice oraz KZK GOP – po to by zapewnić jak najlepszą siatkę połączeń.

Dla tych, którzy auto postanowią w tym dniu pozostawić na parkingu pod domem, Koleje Śląskie zapewnią powrót w kierunku Tychów Lodowiska, Zawiercia oraz Gliwic. Łącznie pociągi tego przewoźnika zatrzymają się na 31 stacjach w 14 miejscowościach. Z tych samych miejscowości pociągi wyjadą również w kierunku przeciwnym. Zwolennicy dłuższej zabawy będą mogli natomiast skorzystać z porannych pociągów. 1 stycznia z Katowic pierwszy poranny pociąg do Gliwic odjedzie o 05:15, do Częstochowy o 04:45, a do Tychów Lodowiska o 04:52.

Koszty przejazdu pociągami specjalnymi w Sylwestra nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety można kupować również m.in. w biletomatach. – Zachęcamy do wcześniejszego nabycia biletów na podróż powrotną, aby uniknąć czekania w kolejce – zachęca Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki. – Sylwestrowa noc to często jedyna szansa na promocję Kolei Śląskich wśród osób, które z takiego środka transportu na co dzień nie korzystają, a dla których nasza oferta może okazać się bardzo atrakcyjna – dodaje.

Pociąg do Gliwic odjedzie o godzinie 1:10 z peronu 2, do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1:15 z peronu 4, a do Tychów Lodowiska o godzinie 1:20 z peronu 4. Koleje Śląskie zachęcają również, aby przed skierowaniem się na peron, sprawdzić na tablicy świetlnej na dworcu, czy numer peronu się nie zmienił. W ubiegłym roku nocne pociągi Kolei Śląskich zapewniły powrót do domu z sylwestrowych szaleństw ponad 1500 osobom.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony