Partnerzy serwisu:

Specjalne opaski dla pielgrzymów pomogą znaleźć pociąg. To nowość na polskiej kolei

Jakub Madrjas 21.07.2016 209

Specjalne opaski dla pielgrzymów pomogą znaleźć pociąg. To nowość na polskiej kolei
fot. RK
Prezentujemy najnowsze zdjęcie opasek dla pielgrzymów w pociągach specjalnych na ŚDM. Tę wersję przygotowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna, ale rozdadzą je też inni przewoźnicy regionalni, którzy uruchomią w sumie 290 swoich pociągów na ŚDM.
Opaski mają przede wszystkim usprawnić odprawę gości ŚDM na dworcach kolejowych. – Takie opaski to nowość na kolei w Polsce. Dostaną je wszyscy podróżujący pociągami realizowanymi poza rozkładem jazdy. Każdy pociąg będzie oznaczony innymi kolorem, w takim samym kolorze jak opaska – mówi Michał Wrzosek z Mindset Communication Support.

Jak dodaje, na opasce są dokładne informacje o dacie, numerze i godzinie odjazdu pociągu powrotnego ŚDM. – Takie rozwiązanie ułatwi pielgrzymom znalezienie i rozpoznanie (poprzez kolor) swojego pociągu powrotnego – wyjaśnia Wrzosek. Przewoźnicy samorządowi przygotowali ponad 100 tysięcy takich opasek.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi na ŚDM 11 połączeń – siedem do i cztery z Krakowa. Z przejazdów skorzysta blisko 4500 osób, które udadzą się na spotkanie z papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach i w podkrakowskich Brzegach. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Wszystkie wiadomości dotyczące przygotowania kolei na Światowe Dni Młodzieży umieściliśmy w tym wątku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony