Partnerzy serwisu:

Spalinowy Impuls dla Kolei Wielkopolskich gotowy

Jakub Madrjas 29.09.2020 6,2k

arrow
arrow
Spalinowy Impuls dla Kolei Wielkopolskich gotowy
fot. Newag
Spalinowy Impuls dla Kolei Wielkopolskich gotowy
Spalinowy Impuls dla Kolei Wielkopolskich gotowy
Pierwszy spalinowy zespół trakcyjny Newagu dla Kolei Wielkopolskich wyjechał z siedziby spółki na badania homologacyjne do Żmigrodu, gdzie znajduje się tor testowy Instytutu Kolejnictwa – poinformował producent.
Zgodnie z umową podpisaną w lipcu zeszłego roku, pomiędzy Newag a Kolejami Wielkopolskimi, producent zobowiązał się wyprodukować 4 fabrycznie nowe pojazdy. Jak już informowaliśmy, będą to zespoły typu 36WEhd, z wcześniej elektrycznej rodziny Impuls, a nie któreś z produkowanych dotąd przez Newag typów pojazdów stricte spalinowych.

Umowa na dostawy została podpisana rok temu. Newag zadeklarował dostawę pierwszych dwóch składów w terminie 410 dni od daty podpisania umowy, pozostałe dwa zostaną dostarczone w ciągu 500 dni. Pojazdy Impuls 2 będzie można spotkać między innymi na trasach z Poznania do Wągrowca i Gołańczy, a także z Poznania do Wolsztyna.

Wartość podpisanego kontraktu na dostawy czterech pojazdów wynosi ponad 77 mln zł netto. Możliwa jest jeszcze realizacja opcji na dwa kolejne pojazdy tego typu. Więcej na temat parametrów nowych jednostek można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony