Partnerzy serwisu:

Spalinowe Gamy latem jeździły bez większych problemów

Michał Szymajda 06.09.2019 7,9k

Spalinowe Gamy latem jeździły bez większych problemów
SU160 w GiżyckuFot. Michał Szymajda
Niemal wszystkie spalinowe Gamy wykonywały swoje zadania w sierpniu 2019 roku. Dostępność spalinowych lokomotyw posiadanych przez PKP Intercity się poprawia.
Od momentu zakupu spalinowe lokomotywy Gama, znane pod oznaczeniem SU160, nie grzeszyły bezawaryjnością, o czym pisaliśmy wielokrotnie jeszcze w październiku zeszłego roku, a także zimą. Normą były wyłączenia z eksploatacji połowy posiadanych przez PKP Intercity lokomotyw wyprodukowanych przez Pesę.

Od wiosny sytuacja znacznie się poprawiła. Największa część SU160 pracowała niemal bezproblemowo prowadząc pociągi pomiędzy Olsztynem a Białymstokiem, gdzie spory odcinek linii kolejowych pozbawiony jest sieci trakcyjnej.

– W sierpniu tylko jedna z lokomotyw SU160 została wyłączona z ruchu na 2 tygodnie, z uwagi na kolizję. Druga przechodziła naprawę poziomu P3. Reszta była w normalnej eksploatacji. Do dyspozycji PKP Intercity cały czas oddajemy też jedenastą lokomotywę tego typu (PKP Intercity zamówiło 10 takich pojazdów) – powiedział Maciej Grześkowiak, rzecznika prasowy Pesy.
Z wrześniową korektą rozkładu jazdy w ruchu powinno znajdować się sześć SU160. Wszystkie z nich jeżdżą.

– Zgodnie z zapotrzebowaniem do obsługi obowiązującego rozkładu jazdy na tory powinno wyjeżdżać codziennie 6 lokomotyw tego typu. W ostatnim czasie obserwujemy coraz lepsze współczynniki niezawodności tych pojazdów. Obecnie w białostockiej lokalizacji, która odpowiada za obsługę Warmii i Mazur, znajdują się dwie lokomotywy SU160, które znajdują się bieżącej eksploatacji – powiedział Piotr Mazur, z biura prasowego PKP Intercity.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poprawa dostępności pojazdów może mieć związek ze zmianą firmy serwisującej jednostki napędowe MTU, zainstalowane w SU160. Rozmowy pomiędzy Pesą a producentem silników, dotyczące wymiany jednostek napędowych, trwają.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony