Partnerzy serwisu:

Spała: Pociągów będzie więcej niż przed rokiem?

Kasper Fiszer 08.04.2016 234

Spała: Pociągów będzie więcej niż przed rokiem?
Pociąg Przewozów Regionalnych w Spalefot. Kasper Fiszer.
Przewozy Regionalne poinformowały, że starają się uruchomić sezonowe pociągi turystyczne do Spały. Prawdopodobnie będą one kursować częściej niż przed rokiem, bo ruch miałby być utrzymany także w soboty. Przewoźnik prowadzi obecnie rozmowy w tej sprawie z gminą Inowłódz. Tymczasem dodatkowe kursy turystyczne zapowiada także ŁKA – jutro pierwszy z nich dowiezie łódzkich widzów do warszawskiego teatru.
Zeszłe wakacje były pierwszymi od 1989 r., kiedy na krótkiej linii Tomaszów Mazowiecki – Spała utrzymywany był regularny ruch pasażerski. Do znanej miejscowości wypoczynkowej położonej we wschodniej części regionu łódzkiego docierał co niedziela bezpośredni pociąg Przewozów Regionalnych ze stolicy województwa. Przewoźnik uruchamiał też dodatkowo parę kursów w krótszej relacji do Tomaszowa Mazowieckiego. Przejazdy cieszyły się dużą popularnością – choć odbywały się tylko raz w tygodniu, w lipcu i sierpniu skorzystało z nich łącznie niemal dwa tysiące podróżnych, a liczbę sprzedanych biletów trzeba było limitować.

Pociąg dotrze do Spały dwa razy w tygodniu?

Przewozy Regionalne poinformowały, że chcą nadal utrzymywać tam sezonowy ruch turystyczny. – Wzorem lat ubiegłych również w tym roku planujemy w okresie wakacyjnym uruchomić pociągi do Spały – potwierdza Anna Piotrowska, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału spółki (przed dwoma laty PR zorganizowały tam dwa kursy pozarozkładowe). Przewoźnik chce rozszerzyć ofertę i zaproponować podróżnym większą liczbę połączeń.

– Chcielibyśmy uruchomić pociągi również w soboty – wskazuje przedstawicielka spółki. Dodaje, że PR stara się wspólnie z lokalnym samorządem zapewnić więcej atrakcji towarzyszących przejazdom. W zeszłe wakacje pasażerowie mogli liczyć m.in. na skomunikowany z pociągiem transport busem ze Spały do historycznego Inowłodza, rabaty w muzeach i punktach gastronomicznych oraz zniżki w znanym spalskim ośrodku sportowym.

– W związku z tym trwają starania o pozyskanie źródeł dofinansowania projektu. Zakres dalszych działań jest na etapie wzajemnych uzgodnień z samorządem gminy Inowłódz – relacjonuje Anna Piotrowska. Zeszłoroczne pociągi turystyczne nie były finansowane z puli marszałka województwa łódzkiego.

Z ŁKA na premierę teatralną

Wiemy już, że niezależnie od regularnych kursów do Spały pociągi o charakterze turystycznym zorganizuje latem także łódzki urząd marszałkowski, oferując możliwość zwiedzania atrakcji regionu raz na dwa tygodnie. Łódzcy przewoźnicy uruchamiają coraz więcej kursów nadzwyczajnych. Jak poinformowała dziś Anna Kulik, p.o. rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, jutro dodatkowy pociąg dowiezie łodzian na premierę „Kordiana” w warszawskim Teatrze Narodowym. – Zawiezie on do stolicy 300 osób – wskazuje przedstawicielka spółki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony