Partnerzy serwisu:

Do Spały od 2 lipca jeździmy koleją w weekendy. Niebawem w dni robocze?

Kasper Fiszer 02.07.2022 2,2k

Do Spały od 2 lipca jeździmy koleją w weekendy. Niebawem w dni robocze?
fot. ŁKA
Samorząd województwa łódzkiego rozważa rozszerzenie oferty na otwieranej 2 lipca linii kolejowej z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały. Czy wkrótce pociągi pojadą tam we wszystkie dni tygodnia?
– Stało się to, o czym marzyło wielu mieszkańców Łodzi, ale także Spały – skomentował decyzję o uruchomieniu regularnych połączeń kolejowych z Łodzi do Spały Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. Jak podkreślił w swoich materiałach prasowych samorząd regionu, dotychczas popularne letnisko – choć położone relatywnie blisko Łodzi – było niemal całkowicie pozbawione połączeń ze stolicą województwa. Teraz podróż pociągiem potrwa nieco więcej niż godzinę.

Nowe połączenie na ósme urodziny ŁKA

Połączenie ma jednak charakter weekendowy, więc o ile łodzianie uzyskali właśnie możliwość dojazdu na sobotnio-niedzielny wypoczynek, o tyle mieszkańcy Spały nie będą mogli łatwiej dojechać do szkoły czy pracy w Łodzi albo w Tomaszowie Mazowieckim. Wkrótce może się to jednak zmienić. Jak zapowiedział bowiem marszałek, jeśli w wakacje notowana będzie wysoka frekwencja, region rozważy rozszerzenie oferty np. o kursy realizowane w dni robocze.

Jak podkreślał Grzegorz Schreiber, inauguracja przewozów do Spały niemal zbiegła się w czasie z ósmą rocznicą rozpoczęcia działalności przewozowej przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W czerwcu 2014 r. spółka przejęła realizację części połączeń na odcinku z Łodzi do Sieradza. Dziś jest natomiast głównym przewoźnikiem regionu i jedną z dynamiczniej rozwijających się firm kolejowych w skali kraju.

Więcej nowych odcinków w siatce połączeń ŁKA

Wraz z początkiem lipca doszło do jeszcze jednego rozszerzenia siatki połączeń ŁKA. Spółka wydłużyła bowiem swoje kursy z Łodzi do Torunia Głównego o odcinek Toruń Główny – Toruń Wschodni. Pozornie niewielka zmiana ma przynieść pasażerom duże korzyści, bo łódzkie jednostki przystaną także przy peronie stacji Toruń Miasto. Stamtąd blisko jest do historycznego centrum miasta, a także na dworzec PKS.

Znamy już dalsze plany rozwojowe: jeszcze w tym roku ŁKA ma pojechać do Skarżyska-Kamiennej. Na trasie z Łodzi i Tomaszowa do ważnego węzła w województwie świętokrzyskim przewoźnik częściowo zastąpi połączenia Polregio.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony