Partnerzy serwisu:

Spadła liczba czynnych wagonów piętrowych w PolRegio

Michał Szymajda 03.11.2017 222

Spadła liczba czynnych wagonów piętrowych w PolRegio
Wagony DBme w LesznieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Kurczy się liczba sprawnych wagonów piętrowych u największego regionalnego przewoźnika kolejowego w Polsce. PolRegio chciałoby w przyszłości zainwestować w nowe wagony.
1 listopada na stanie Przewozów Regionalnych było 13 sprawnych (a więc posiadających aktualne świadectwo sprawności technicznej) wagonów DBme oraz dwa czterowagonowe zespoły typu BHP, podczas gdy jeszcze wiosną jeździło ich 15. Ponadto na ilostanie Przewozów Regionalnych znajduje się 16 wagonów DBme, które obecnie nie kursują z pasażerami.

– Wszystkie obecnie eksploatowane wagony DBme przeszły naprawy P5 (wówczas główne) w latach 2003–2004 i w przypadku realizacji napraw P4 mogą być eksploatowane do roku 2028–2029 – powiedział Dominik Lebda, rzecznik Przewozów Regionalnych.

Na pytanie, czy Przewozy Regionalne planują kompleksową modernizację wagonów DBme, oraz co stanie się z archaicznymi już wagonami BHP, nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Wiadomo, że toczą się rozmowy na temat zachowania czteroczłonowego zestawu BHP dla celów przewozów specjalnych i muzealnych. Wiadomo również, że część wagonów DBme doczeka się unowocześnienia w postaci systemu informacji pasażerskiej podobnych do tych montowanych w zmodernizowanych EN57.

Podczas targów Trako zarząd Przewozów Regionanych zadeklarował pozyskanie 55 wagonów piętrowych pośrednich i 22 sterowniczych, które, wraz z nowymi lokomotywami, pozwolą na zestawienie pojemnych składów „zmiennokierunkowych” (push-pull). Strategia spółki zakłada też pozyskanie 9 lokomotyw spalinowych i 11 elektrycznych. W tej chwili nie toczą się w tej sprawie żadne postępowania przetargowe.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony