Partnerzy serwisu:

Spadek liczby podróżnych w Niemczech w pierwszym kwartale o 11%

Artur Bogdanowicz 13.05.2020 598

Spadek liczby podróżnych w Niemczech w pierwszym kwartale o 11%
Fot. Artur Bogdanowicz
Na skutek pandemii i czasowych ograniczeń w poruszaniu się po Niemczech spadła, zgodnie z przewidywaniami, liczba pasażerów w autobusach i pociągach.
Według pierwszych szacunków Federalnego Urzędu Statystycznego, w pierwszym kwartale spadek ten wyniósł 11% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Najwięcej podróżnych ubyło w ruchu kolejowym – dalekobieżnym, regionalnym i podmiejskim (włącznie z kolejkami S-Bahn) – bo aż 15%. W zakresie samych przewozów dalekobieżnych było to 13%.

O ile w styczniu i lutym liczby utrzymywały się na dotychczasowym poziomie, to wprowadzenie obostrzeń 21 marca spowodowało rezygnację z przemieszczania zwłaszcza na dłuższych dystansach w ostatnich 10 dniach marca. Jak już informowaliśmy, średnie wypełnienie pociągów w tym czasie sięgało 10%, zaś marcowy spadek (za cały miesiąc) wyniósł 40%. W ruchu miejskim, obejmującym autobusy, tramwaje i metro, spadek w pierwszym kwartale 2020 roku wyniósł 9%. Dla porównania, liczba pasażerów w Polsce w marcu zmalała o blisko 37% względem poprzedniego roku.

Pełna analiza zostanie przedstawiona przez urząd na początku czerwca. Jak informowaliśmy w poniedziałek, Grupa Deutsche Bahn chce aż 10 mld euro pomocy w związku z pandemią.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony