Partnerzy serwisu:

Solidarność: Podwyżki w centrum serwisowym Pendolino i Kolpremie

Jakub Madrjas 08.06.2016 298

Solidarność: Podwyżki w centrum serwisowym Pendolino i Kolpremie
Fot. RK
W Centrum Serwisowym dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej weszło w życie porozumienie płacowe – informuje Solidarność. Porozumienie udało się osiągnąć także w Kolpremie.
Jak informuje "S", 1 czerwca w Centrum Serwisowym dla Pendolino w Olszynce Grochowskiej weszło w życie porozumienie płacowe wynegocjowane z kierownictwem firmy przez związkowców z Solidarności. Wynagrodzenia zasadnicze pracowników spółki wzrosną od 2 do 3 proc. Poprawę zarobków załoga odczuje na początku lipca. Podwyżki potwierdziła spółka Alstom.

Jak informuje Mirosław Breuer, przewodniczący Solidarności w CS dla Pendolino, pensje podstawowe pracowników wzrosną od ok. 100 do 130 zł na rękę. – Do tego trzeba doliczyć premię w wysokości 10 proc. podstawy oraz dodatek za pracę w godzinach nocnych. Wynosi on 16 proc. średniego godzinowego wynagrodzenia w zakładzie i jest wyższy od kodeksowego – wyjaśnia przewodniczący związku. Mirosław Breuer podkreśla, że podpisane w maju porozumienie płacowe jest już drugim od momentu założenia związku w ubiegłym roku. Należy do niego 40 proc. załogi.

Związkowcy informują też o podobnym porozumieniu w spółce PUK Kolprem, która zajmuje się kompleksową obsługą kolejową ArcelorMittal Poland, przewozami oraz utrzymaniem infrastruktury, a w oddziałach w Dąbrowie Górniczej i Krakowie zatrudnia ok. 1100 osób. Ponieważ w ArcelorMittal Poland weszło w życie porozumienie płacowe uzgodnione przez organizacje związkowe z zarządem firmy, możliwe były podwyżki w spółkach. Pierwszą, gdzie się to udało, jest Kolprem.

Porozumienie płacowe zostało tu podpisane 7 czerwca. Wynagrodzenia pracowników firmy wzrosną od 1 czerwca o 100 zł brutto. Za okres od stycznia do końca maja załoga otrzyma jednorazowe wyrównanie, które zostanie wypłacone wraz z wypłatą za czerwiec. Jedno z najważniejszych ustaleń dotyczy także wypłaty premii rocznej w wysokości 1000 zł brutto. Pierwszą jej transzę – 500 zł pracownicy dostaną już 10 czerwca, drugą wraz z wynagrodzeniem za sierpień. Ustalono także, że w 2016 roku mogą zostać uruchomione w Kolpremie środki finansowe z przeznaczeniem na indywidualny wzrost płac zasadniczych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony