Partnerzy serwisu:

SOK zrobił w tym roku 85 tys. patroli

inf. prasowa 30.09.2016 272

SOK zrobił w tym roku 85 tys. patroli
Fot. PKP PLK
Jak informuje PKP PLK, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przeprowadzili w tym roku 85 tysięcy patroli terenów kolejowych. Podczas patroli szczególną uwagę zwracali na ochronę wiaduktów, mostów i tuneli kolejowych, które zbyt często stają się dla nieostrożnych pieszych drogą na skróty. SOK-iści zapowiadają zero tolerancji dla tych, którzy nielegalnie przechodzą przez tory i w nieuprawniony sposób korzystają z infrastruktury.
Jak czytamy w informacji PKP PLK, mimo znaków, wygrodzeń i ostrzeżeń, część pieszych traktuje mosty i wiadukty kolejowe jako sposób na skrócenie sobie drogi. Funkcjonariusze SOK przypominają, że osoby zatrzymane na nielegalnym przechodzeniu przez tory lub korzystające bez uprawnienia z infrastruktury narażają się na mandat lub sprawę w sądzie. Tylko w okresie między styczniem a sierpniem Straż Ochrony Kolei wystawiła 9 200 mandatów karnych za nieuprawnione przebywanie w obszarze kolejowym lub nielegalne przechodzenie przez tory. 20% z nich dotyczyło przechodzenia przez mosty, wiadukty i tunele.

– Dla własnego bezpieczeństwa każdy powinien pamiętać, że przechodzenie przez tory w miejscu niedozwolonym i traktowanie mostów i wiaduktów kolejowych jako skróty jest wyjątkowo niebezpieczne – mówi Paweł Boczek, Zastępca Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei ds. Ochrony. Bezpieczne przechodzenie przez tory możliwe jest dzięki kładkom, tunelom, przejściom lub innym obiektom do tego przystosowanym – dodaje.

Od stycznia do sierpnia tego roku podczas nielegalnego przekraczania torów życie straciły 104 osoby, a 37 zostało ciężko rannych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony