Partnerzy serwisu:

SOK i Policja ujęli złodziei węgla

inf. pras 02.12.2022 1,6k

SOK i Policja ujęli złodziei węgla
fot. KG SOK
W dniu 29 listopada 2022 roku Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach otrzymała informację o kradzieży węgla w stacji Sumina. Funkcjonariusze SOK i Policji ujęli trzech sprawców kradzieży miału węglowego.
Jak informuje Straż Ochrony Kolei, we wtorek 29 listopada br. komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Katowicach otrzymał informację telefoniczną z numeru alarmowego SOK o kradzieży węgla przez nieznanych sprawców w stacji Sumina. Na miejsce niezwłocznie skierowany został patrol funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku. O zdarzeniu powiadomiono także Komisariat Policji w Gaszowicach.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK i Policji ujęli trzech sprawców kradzieży miału węglowego. Mężczyźni wynosili worki z miałem do zaparkowanego w pobliżu samochodu dostawczego marki Fiat Ducato, który miał służyć do wywiezienia towaru. Mundurowi odzyskali łącznie 41 worków z miałem węglowym o masie ponad jednej tony – czytamy.

W dalszym toku czynności służbowych funkcjonariusze SOK ustalili, że odzyskany miał węglowy pochodzi z powstałego wcześniej usypu na szlaku Sławięcice – Leszczyny. Ujęci mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Komisariatu Policji w Gaszowicach, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie. Odzyskany miał węglowy zostanie zwrócony Śląskiemu Zakładowi PKP Cargo w Tarnowskich Górach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony