Partnerzy serwisu:

SN83 z SKPL na dłużej w pomorskim Polregio

Jakub Madrjas 11.01.2021 264

SN83 z SKPL na dłużej w pomorskim Polregio
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Do grudnia w województwie pomorskim będą jeździć jednostki SN83. Polregio przedłużyło umowę wynajmu składów od SKPL.
Nowa umowa Polregio z SKPL jest efektem wygranego przez prywatną spółkę przetargu na dzierżawę taboru spalinowego w okresie obowiązywania rozkładu jazdy, czyli do 11 grudnia 2021 roku. Postępowanie wygrało SKPL z ofertą o wartości 1 343 160 zł netto. 

– Na terenie woj. pomorskiego od 1 stycznia 2021 roku Polregio eksploatuje dwa 2-członowe autobusy szynowe serii SN83 o nr 004 i 005 na podstawie umowy dzierżawy z SKPL Cargo. Dzierżawa jest prowadzona na podstawie odrębnych postępowań, ale stanowi kontynuację umowy obowiązującej w roku 2020 – tłumaczy Dominik Lebda, rzecznik Polregio. W poprzednim roku, tak jak i w obecnym, pojazdy te obsługują na potrzeby umowy z województwem pomorskim relacje: Chojnice – Tczew oraz Chojnice – Szczecinek – Słupsk.

Pociągi spalinowe posiada zarówno Polregio, jak i samorząd województwa, ale jak tłumaczy rzecznik, do wypełnienia umowy PSC z samorządem potrzebne są jeszcze dodatkowe jednostki. Stąd potrzeba ich dzierżawy. W specyfikacji przetargu Polregio zastrzegło sobie prawo do trzykrotnego przedłużenia umowy, na maksymalnie trzy kolejne lata.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony