Partnerzy serwisu:

SN81 sprzed siedziby Polregio nie będzie wozić pasażerów

Michał Szymajda 21.11.2018 47

SN81 sprzed siedziby Polregio nie będzie wozić pasażerów
Transport SN81 sprzed siedziby PolregioFot. facebook.com/PanasTransport
W połowie listopada sprzed warszawskiej siedziby Przewozów Regionalnych został zabrany kolejowy pomnik, którym był autobus szynowy SN81-001. Przeniesienie pojazdu wiąże się ze zmianą siedziby firmy.
Do sprzedaży siedziby Przewozów Regionalnych znajdującej się przy ul. Wileńskiej w Warszawie doszło w marcu tego roku. Obecnie pracownicy stołecznej centrali spółki przenoszą się na ul. Kolejową 1 w Warszawie. Przed zabudową terenu sprzedanego deweloperowi trzeba było usunąć także autobus szynowy SN81-001. Jak poinformował nas Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, pojazd został przetransportowany do Łukowa, na teren należący do spółki.

– Obecnie analizujemy różne możliwości jego wykorzystania. Nie ma niestety możliwości poruszania się tym pojazdem, z uwagi na krzywą ramę – wyjaśnił Dominik Lebda. Do uszkodzenia ostoi doszło w lipcu 2008 roku. Pojazd uległ kolizji na przejeździe kolejowym pod miejscowością Strabla na Podlasiu, pomiędzy Białymstokiem a Bielskiem Podlaskim.

Warto przypomnieć, że we wrześniu Przewozy Regionalne sprzedały do ASO Mieczkowski dwa zestawy piętrowych wagonów Bhp. Wpisane na listę zabytków pojazdy mają wrócić na tory po remoncie. Piszemy o tym tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony