Partnerzy serwisu:

Łańcut: Kierująca objechała zamknięte półrogatki?

Jakub Madrjas 12.05.2022 4,7k

Łańcut: Kierująca objechała zamknięte półrogatki?
fot. Podkarpacka policja
Nie minęły dwa dni od poprzedniego śmiertelnego wypadku na przejeździe na Podkarpaciu, a już doszło do kolejnego. Tym razem zginęła kobieta kierująca samochodem osobowym. Według wstępnych ustaleń PKP PLK kierująca zignorowała zamknięte półrogatki.
Służby informują o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w Łańcucie. – Po godz. 11 dyżurny komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w Łańcucie na ul. Polnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca fordem wjechała na przejazd kolejowy prawdopodobnie podczas opuszczania zapór, w wyniku czego samochód utknął między zaporami i zderzył się z pociągiem technicznym – podała podkarpacka policja. Na zdjęciach widać, że była to lokomotywa spalinowa 6Dh1 PKP PLK.

W wyniku obrażeń na miejscu śmierć poniosła kierująca fordem, 50-letnia mieszkanka powiatu łańcuckiego. Służby pracują na miejscu zdarzenia. Policjanci będą ustalać dokładne okoliczności tego wypadku – czytamy w komunikacie. 

Zaledwie przedwczoraj (9 maja) doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym na Podkarpaciu – w Tryńczy pod bezpośrednio jadący pociąg Polregio wjechał samochód ciężarowy. 37-letni kierowca ciężarówki zginął na miejscu.

O działaniach podejmowanych przez PKP PLK w celu poprawy bezpieczeństwa na przejazdach rozmawialiśmy z Mirosławem Skubiszyńskim, wiceprezesem zarządu, dyrektorem ds. eksploatacji PKP Polskich Linii Kolejowych.

[Aktualizacja 12 maja] Nowe informacje w sprawie wypadku

Jak informuje PKP PLK, według dotychczasowych ustaleń kierująca samochodem zignorowała zamknięte półrogatki. Objechała drąg i wjechała wprost pod pociąg. – Przyczyną wypadku był wjazd na przejazd przy zamkniętych zaporach i włączonej sygnalizacji zakazującej wjazdu – informuje PLK. Rzecznik spółki Mirosław Siemieniec podkreśla, że zabezpieczenie skrzyżowania pozwala w pełni na bezpieczne i odpowiedzialne pokonanie torów.

– W przypadku zdarzeń na przejazdach równocześnie z akcją ratunkową prowadzone są działania zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby jak najszybciej przywrócić ruch pociągów i zapewnić pasażerom dalszą podróż – dodał rzecznik.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony