Partnerzy serwisu:

Służby ratunkowe przeprowadziły ćwiczenia wspólnie z Arrivą RP

Michał Szymajda 16.12.2019 0

arrow
arrow
Służby ratunkowe przeprowadziły ćwiczenia wspólnie z Arrivą RP
Fot. Arriva RP
Służby ratunkowe przeprowadziły ćwiczenia wspólnie z Arrivą RP
Służby ratunkowe przeprowadziły ćwiczenia wspólnie z Arrivą RP
12 grudnia Arriva RP we współpracy z policją, strażą pożarną, pogotowiem i SOK zrealizował pokaz działań w sytuacji kryzysowej, przy naziemnej stacji tankowania paliwa na terenie bocznicy kolejowej w Grudziądzu.
W ramach ćwiczeń przeprowadzona została symulacja pożaru pojazdu szynowego w okolicy stacji tankowania, w związku z czym konieczna była ewakuacja pracowników z budynku pobliskiej dyspozytury kolejowej i budynku przyległego. Zgodnie z przyjętym scenariuszem po zgłoszeniu zdarzenia na numer alarmowy i rozpoczęciu ewakuacji osób przebywających w budynku, na miejsce przybyły wszystkie służby, które rozpoczęły działania mające na celu m.in. zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zdarzenia, opiekę na osobami rannymi podczas pożaru i ewakuacji, opanowanie i ugaszenie pożaru.

Celem dzisiejszej symulacji było sprawdzenie procedur i ich zastosowania przez osoby odpowiedzialne, weryfikacja sposobów alarmowania i przepływu informacji oraz udoskonalanie współpracy z służbami w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

– Ćwiczenia ze służbami przeprowadzamy regularnie. To dla nas bardzo ważne, żeby być jak najlepiej przygotowanym do niebezpiecznych zdarzeń, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu pasażerów i pracowników. Dziękujemy wszystkim służbom za profesjonalną akcje ratunkową, zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczeń – podsumowała Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arriva w Polsce.

W ćwiczeniach wzięli udział goście z Urzędu Transportu Kolejowego, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Grudziądza oraz PKP Polskich Linii Kolejowych. Z przeprowadzonych ćwiczeń przygotowany zostanie film do wykorzystania w procesie doszkalania pracowników.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony