Partnerzy serwisu:

Słowacy znaleźli pieniądze na zimowe kursy pociągu Muszyna – Poprad

Michał Szymajda 21.10.2019 301

Słowacy znaleźli pieniądze na zimowe kursy pociągu Muszyna – Poprad
Fot. Artur Królikowski/ FB Stacja Kolejowa Muszyna
Połączenia kolejowe z Muszyny do Popradu, które cieszyły się niezłą frekwencją podczas tegorocznych wakacji, będą jeździć także w okresie zimowym. W sezonie letnim będą natomiast uruchamiane w dłuższym okresie czasu.
Połączenie przez kolejowe przejście graniczne Muszyna – Plavec zostało reaktywowane 29 czerwca i było uruchamiane w weekendy aż do końca wakacji. Okazało się sukcesem tym pełniejszym, że przez ostatnie 10 lat nie uruchamiano tu pasażerskich połączeń transgranicznych. Na nowo trzeba więc było zbudować ofertę i zainteresować nią pasażerów.

Okazuje się, że Koleje Słowackie ZSSK, doceniając rolę połączenia, zwróciło się do Ministerstwa Transportu Republiki Słowackiej z wnioskiem o dofinansowanie pociągu także w innych terminach. Ministerstwo odpowiedziało na wniosek słowackich kolejarzy pozytywnie.

– ZSSK poinformowały operatora po stronie polskiej, czyli Koleje Małopolskie sp. z o.o., że słowackie ministerstwo zgodziło się rozszerzyć terminy kursowania pociągów relacji Muszyna – Poprad – Muszyna w rozkładzie jazdy 2019/2020. Zakłada się kursowanie pociągów w soboty i niedziele w okresach od 28 grudnia 2019 r. do 1 marca 2020 r. oraz od 5 czerwca do 27 września 2020 r – poinformował „Rynek Kolejowy” rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego – Michał Nowakowski. – Dzięki temu możliwa będzie kontynuacja zainaugurowanego w tym rozkładzie jazdy projektu. Liczymy, że rozszerzenie dni kursowania zachęci dodatkowych pasażerów do skorzystania ze wskazanej oferty publicznego transportu zbiorowego – dodał.

Pociągi mają być lepiej skomunikowane ze składami, które do Muszyny docierają i wyjeżdżają z niej w kierunku Nowego Sącza, Krakowa oraz Krynicy. Z kolei w Popradzie (Tatry) transgraniczny pociąg ma być skorelowany z połączeniami Tatrzańskiej elektryczki, która dowozi w serce słowackich Tatr.

ZSSK uruchomi, podobnie jak latem 2019, dwa pary pociągów, które obsłuży dwuczłonowy, spalinowy zespół trakcyjny serii 840, wyprodukowany przez Słowaków na licencji Stadlera. Bilet w jedną stronę na całą trasę kosztuje 5 euro.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony