Partnerzy serwisu:

Koleje Słowackie odwołują pociągi. Maszyniści i konduktorzy z koronawirusem lub na kwarantannie

Michał Szymajda 12.01.2021 1,5k

Koleje Słowackie odwołują pociągi. Maszyniści i konduktorzy z koronawirusem lub na kwarantannie
Pociąg z Bratysławy do stacji Senecfot. M. Szymajda
Jak informuje portal zdopravy.cz, Koleje Słowackie musiały odwołać część pociągów w kraju z uwagi na niedostateczną liczbę maszynistów i kierowników pociągów. Duża część z nich została skierowana na kwarantannę lub jest zarażona koronawirusem. Słowacja zmaga się z wysokimi wskaźnikami zakażeń COVID-19.
– Obecnie brakuje nam 235 maszynistów i 175 kierowników pociągów, których potrzebujemy, aby wykonywać zaplanowany rozkład jazdy. Na taką sytuację musimy zareagować natychmiast – powiedział minister transportu Słowacji Andrej Doležal.

Najwięcej zarażonych koronawirusem pracowników kolei (lub znajdujących się na kwarantannie) jest w okolicach Nitry, Nowych Zamków, Senca i Galanty, jednak, jak podkreśla ministerstwo, liczba pracowników niezdolnych do pracy rośnie też w innych regionach. W związku z tym 12 stycznia na trasę nie wyjedzie 28 pociągów, głównie na trasie Bratysława – Senec, ale nie tylko. Zapowiedziano już, że odwołanych pociągów może być znacznie więcej.

W związku z tą sytuacją ZSSK, państwowy słowacki operator kolejowy, skierował do Ministerstwa Zdrowia apel, aby pracowników kolei kierować na szczepienia w ramach „drugiej grupy”, po medykach, a nie w ramach „grupy czwartej”, tak jak pracowników zawodów o małym ryzyku zakażenia.

10 stycznia na Słowacji odnotowano prawie 3000 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak informuje PAP, najgorsza sytuacja jest w Nitrze i okolicach. W tym powiecie liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu tygodnia przekroczyła granicę 1000 zakażonych na 100 000 mieszkańców. Przeciążonemu szpitalowi w Nitrze ma pomóc odległy o około 40 km prywatny szpital w Galancie, który decyzją resortu został placówką covidovą. Na granicy możliwości funkcjonowania jest jedyne w regionie krematorium w Nitrze, a część zwłok jest transportowana do Bańskiej Bystrzycy oraz do Bratysławy. Od 11 stycznia wszyscy mieszkańcy Nitry i powiatu Nitra będą musieli mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wychodząc m.in. do pracy. Pozostali mieszkańcy poza wyjątkowymi przypadkami muszą zostać w domach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony