Partnerzy serwisu:

Słowackie koleje zbudowały terminal widmo

Łukasz Kuś 10.09.2016 58

Słowackie koleje zbudowały terminal widmo
Suwnica DCT Gdańsk - zdjęcie ilustracyjnefot. Artur Andrzej Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Rok temu otwarto zbudowany przez Państwowe Koleje Słowackie terminal intermodalny. Od tego czasu nie zatrzymał się tam jednak żaden pociąg.
Koleje Słowackie wydały na budowę nowoczesnego terminala niedaleko Żyliny 18 mln euro. Obiekt ma dwie suwnice i nowoczesną infrastrukturę przystosowaną do obsługi pociągów intermodalnych. Jednak przez rok po otwarciu obiektu nie został tu odprawiony ani jeden pociąg.

Jak wyjaśnia dennik.sk problemy żylińskiego terminala zaczęły się po tym jak prywatni operatorzy intermodalni złożyli do Komisji Europejskiej skargę na państwo słowackie. Operatorzy argumentowali, że państwowa spółka jaką są Koleje Słowackie nie powinna zarządzać terminalem, gdyż zaburzy to konkurencję na rynku.

KE zgodziła się z argumentacją i nakazała Kolejom Słowackim przekazanie terminala w zarząd prywatnemu koncesjonariuszowi wyłonionemu w przetargu. Obecnie słowackie ministerstwo transportu przygotowuje taki przetarg, a nowoczesny terminal będzie stał bezużyteczny do czasu znalezienia operatora.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony