Partnerzy serwisu:

„Słoneczny Patrol” Arrivy ruszył na Hel

Paweł Rydzyński 26.06.2016 957

arrow
arrow
„Słoneczny Patrol” Arrivy ruszył na Hel
Fot. Jacek Goździewicz
„Słoneczny Patrol” Arrivy ruszył na Hel
„Słoneczny Patrol” Arrivy ruszył na Hel
„Słoneczny Patrol” Arrivy ruszył na Hel
„Słoneczny Patrol” Arrivy ruszył na Hel
W sobotę rozpoczęły kursowanie wakacyjne pociągi Arrivy RP na Półwysep Helski. W pierwszym dniu pociągi cieszyły się dużą popularnością wśród podróżnych.
W ramach oferty „Multi Plaża”, Arriva uruchamiać będzie, codziennie od 25 czerwca do 31 sierpnia, 1 parę pociągów „Słoneczny Patrol” w relacji Bydgoszcz – Gdańsk – Władysławowo – Hel oraz 2 pary pociągów („Leżak” i „Parawan”) w relacji Władysławowo – Hel. Dojazd pociągiem z Bydgoszczy pozwala na kilkugodzinny pobyt nad Bałtykiem (odjazd z Bydgoszczy godz. 7:09, przyjazd do Władysławowa na godz. 10:15, do Helu na 11:11; odjazd z Helu 15:37, z Władysławowa 16:19, powrót do Bydgoszczy na godz. 19:33). Z kolei pociągi Władysławowo – Hel powinny poprawić ofertę podróżowania po samym Półwyspie Helskim, co jest niezwykle istotne, biorąc pod uwagę, że od kilku lat w wakacje w pociągach na Półwyspie często dochodzi do dantejskich scen związanych z przepełnieniem składów.

Pierwszego dnia, z Bydgoszczy wyjechało „Słonecznym Patrolem” ok. 100 pasażerów. Na kolejnych stacjach sukcesywnie dosiadali się kolejni podróżni (pociąg od Bydgoszczy do Władysławowa kursuje jako przyspieszony, pomiędzy Władysławowem i Helem zatrzymuje się na wszystkich stacjach i przystankach), od Gdyni zajęte było 100% miejsc siedzących. Pociąg zestawiony był z dwóch autobusów szynowych SA133, posiadających w sumie 260 miejsc siedzących. Pierwszego dnia z oferty skorzystało blisko 400 osób.

Promocje i rabaty

Przejazd „Słonecznym Patrolem” z Bydgoszczy na Hel kosztuje 44 zł od poniedziałku do czwartku i 49 zł od piątku do niedzieli (z Gdańska na Hel, odpowiednio, 26 i 30 zł, a z Gdyni na Hel 23 i 26 zł). Warto podkreślić, że czas przejazdu „Słonecznego Patrolu” z Gdańska Gł. na Hel (1 godz. 55 min) jest krótszy nawet czasu przejazdu od EIC Jantar. Pomiędzy Władysławowem i Helem bilety kosztują, w zależności od relacji, 4, 8 lub 12 zł (tu nie ma różnicy w cenie w zależności od dnia tygodnia). W ramach promocji „Return”, można kupić bilet powrotny taniej o 15% (dostępne są bilety jednorazowe na wszystkie relacje dostępne z Bydgoszczy do Helu; oferta nie obowiązuje wewnątrz odcinka Władysławowo – Hel). Dla osób dojeżdżających na Półwysep, Arriva przygotowała również promocję „Bilet rodzinny” (podróżując z dzieckiem do lat 16, maksymalnie 2 osoby dorosłe mogą kupić bilet z 15-proc. zniżką). Z innej promocji mogą skorzystać mieszkańcy Grudziądza: osoby podróżujące pociągami Arrivy pomiędzy Grudziądzem i Laskowicami Pomorskimi, które w Laskowicach są skomunikowane ze „Słonecznym Patrolem”, płacą za przejazd do lub z Grudziądza tylko 1 zł. Oprócz promocji, Arriva przygotowała również zniżki rabatowe. Z biletem „Multi Plaża” można skorzystać ze zniżki (10 lub 20%) w kilku punktach, m.in. na wieży widokowej we Władysławowie, w sieci wypożyczalni rowerów czy w Muzeum Iluzji we Władysławowie.

Warto też podkreślić, że bilety na przejazd pociągami Arrivy dostępne są nie tylko w kasach (również w kasach Przewozów Regionalnych na terenie Półwyspu Helskiego) i w internecie (na stronie przewoźnika i w serwisie e-podroznik.pl), ale także u mobilnych sprzedawców we Władysławowie i Helu, którzy mają spacerować po miastach, w rejonie dworców i plaży. Więcej informacji nt. oferty Multi Plaża można znaleźć tutaj. Pociągi będą obsługiwane autobusami szynowymi SA133 (od poniedziałku do czwartku będzie to jeden pojazd, od piątku do niedzieli – dwa pojazdy).

Powrót po kilku latach

Arriva powróciła nad Bałtyk po kilkuletniej przerwie. W 2010 i 2011 r. przewoźnik ten uruchamiał pociągi Bydgoszcz – Władysławowo, ale nie trasą przez Laskowice Pomorskie, tylko przez Wierzchucin i Kościerzynę (w tym roku wykorzystanie tej relacji jest niemożliwe, gdyż w sierpniu na odcinku pomiędzy Maksymilianowem i Kościerzyną PKP PLK prowadzić będzie prace torowe, a poza tym trasa przez Laskowice Pomorskie została w między czasie zrewitalizowana i czas przejazdu nią jest już obecnie atrakcyjny). Arriva podejmowała w przeszłości także inne działania związane z obsługą ruchu turystycznego w wakacje. W poprzednich latach realizowane były m.in. projekty „Pociąg na Plażę” (połączenia z Grudziądza i Malborka do Nowego Dworu Gdańskiego, skomunikowane z Żuławską Koleją Dojazdową) oraz „Kolej Nadzalewowa” (pociągi z Grudziądza m.in. do Tolkmicka i Braniewa – z Tolkmicka można było, w ramach wspólnej oferty biletowej, popłynąć statkiem do Krynicy Morskiej).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony