Partnerzy serwisu:

Sławno – Darłowo: Znamy ceny i tabor. Będzie połączenie całoroczne?

inf. pras./jm, Rynek Kolejowy 05.06.2018 2,6k

Sławno – Darłowo: Znamy ceny i tabor. Będzie połączenie całoroczne?
Fot. UMWZ
Od 23 czerwca br. wraca połączenie Sławno – Darłowo, które ułatwi dotarcie nad Bałtyk. Bilet będzie kosztował 5 zł.
Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek 4 czerwca br. w Sławnie podpisana została umowa na udzielenie województwu pomocy finansowej na organizację połączenia wakacyjnego. Połączenie sfinansują lokalne samorządy: Powiat Sławieński, Miasto Darłowo, Miasto Sławno, Gmina Darłowo, Gmina Sławno, które złożą się na łączną sumę prawie 190 tys. zł. Województwo Zachodniopomorskie Województwo, jako organizator przewozów, rozszerzy zakres bieżącej umowy z Przewozami Regionalnymi o połączenie na trasie Sławno – Darłowo i zapewni nadzór nad  wykonaniem zadania.

Rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał od 23 czerwca do 2 września 2018 r. - To kontynuacja naszej współpracy, której nie byłoby bez aktywności samorządów.  Doskonale wszyscy wiemy, jak dużo turystów przybywa na Pomorze Zachodnie w wakacje. Obłożenie nadmorskich połączeń jest wówczas diametralnie inne. Kursy do Darłowa ułatwią dojazd nad Bałtyk, który będzie jeszcze bliżej turystów i mieszkańców - powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Na tory wyjadą cztery dodatkowe pary pociągów, które kursowały będą od poniedziałku do piątku oraz sześć par w soboty, niedziele i święta. W tym okresie zrealizowana zostanie praca eksploatacyjna na poziomie 12 700 pociągokilometrów. Połączenie będzie obsługiwane taborem należącym do województwa. Będą to pojazdy SA103 i SA109 o pojemności odpowiednio 53 i 66 miejsc siedzących. Bilet będzie kosztował 5 zł.W czasie ubiegłorocznego wakacyjnego połączenia na trasie Sławno – Darłowo z usług kolei skorzystało ponad 13,5 tys. pasażerów - informuje Urząd Marszałkowski.

Aktualizacja: Jak donosi Głos Pomorza, w poniedziałek - zorganizowano w siedzibie DarLOT-u konferencję prasową, na której marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz poinformował że pociągi Sławno-Darłowo wracają nie tylko na okres wakacyjny, a będą kursowały do końca 2018 roku. - Zobaczymy, jak będzie wyglądało obłożenie po sezonie. Do niego dostosujemy naszą dalszą ofertę w 2019 roku - powiedział.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony