Partnerzy serwisu:

Śląskie: Prace na liniach kolejowych 140 i 158

Jakub Madrjas 27.08.2019 2,8k

Śląskie: Prace na liniach kolejowych 140 i 158
Fot. Petr Štefek - Praca własna, CC BY-SA 3.0 cz)
PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą naprawę linii kolejowej nr 158 na odc. Rybnik Towarowy- Chałupki po szkodach górniczych. Wyremontują też peron w Leszczynach na linii 140.
O planowanych przez PKP PLK mniejszych pracach na Górnym Śląsku poinformował nas Czytelnik. Informacje potwierdza Katarzyna Głowacka z biura prasowego spółki. - PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą prace w ramach projektu „Naprawa linii kolejowej nr 158 na odc. Rybnik Towarowy- Chałupki w km 1,600-3,300 z tytuły usuwania szkód górniczych spowodowanych ruchem zakładu górniczego Oddział KWK ROW Ruch Marcel - informuje.

- Prace są konieczne ze względu na szkody górnicze, jakie powstały w skutek prac Oddziału KWK ROW Ruch Marcel wchodzącego w skład Polskiej Grupy Górniczej. Roboty polegają na poprawie toru oraz na wymianie podkładów i szyn. Koniec prac planowany w I kwartale 2020 roku. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Armex z Sosnowca. Wartość inwestycji to 2 mln złotych, finansowanie przez Polską Grupa Górniczą - podaje przedstawicielka spółki.

Katarzyna Głowacka potwierdza, że PLK planują także przebudowę stacji Leszczyny. Podczas przygotowywania odpowiedzi procedura przetargowa była w toku, ale teraz jest już rozstrzygnięta. Wykonawcą została firma Siltor z Tychów, która zaproponowała cenę 3 mln złotych. Zakres prac obejmuje tylko przebudowę peronu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony