Partnerzy serwisu:

Śląskie: Nieco mniej pociągów do Rybnika i Raciborza w weekendy

Kasper Fiszer 27.09.2022 1,7k

Śląskie: Nieco mniej pociągów do Rybnika i Raciborza w weekendy
fot. Pudelek, lic. CC BY-SA 4.0
Choć liczba połączeń z Katowic do Rybnika i Raciborza w dni robocze nie ulegnie zmianie, pewne ograniczenia będą odczuwalne w soboty i niedziele. Samorządowa spółka Koleje Śląskie przedstawia założenia nowego rozkładu jazdy dla linii S7. Wejdzie on w życie w połowie grudnia.
Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących nowego rocznego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w połowie grudnia i będzie obowiązywać przez kolejne dwanaście miesięcy. Choć grafik połączeń będzie kilkakrotnie korygowany, przygotowywana obecnie wersja ma stanowić ramy obsługi komunikacyjnej podlegające zmianom głównie z uwagi na prowadzone remonty infrastruktury. Wiemy już, że na jednej z ważniejszych tras w województwie śląskim – biegnącej z Katowic w kierunku Rybnickiego Okręgu Węglowego – nie będzie wielu nowości.

Bazowe częstotliwości pozostaną bez zmian

– Model obsługi linii S7 Racibórz – Katowice w nowym rozkładzie jazdy nie ulega zmianie – mówi Patrycja Tomaszczyk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. W dni robocze na odcinku Rybnik – Katowice pociągi mają więc kursować co godzinę. Dodatkowa para szczytowych pociągów przyspieszonych ma docierać do Katowic ok. 7:00 i wyjeżdżać w stronę Rybnika ok. 16:00. Godzinna częstotliwość odjazdów ma zostać zachowana także w weekendy.

Pomiędzy Rybnikiem a Raciborzem odjazdy będa zaplanowane co dwie godziny. W dni robocze w godzinach szczytu wciąż ofertę mają uzupełniać dodatkowe kursy, które podniosa takt do jednej godziny. – W dni robocze liczba kursów nie ulegnie zmianie – informuje nasza rozmówczyni.

Przyczyną weekendowych ograniczeń są zmiany w obiegach taboru


Nieco inaczej będzie w weekendy, ponieważ kursów będzie ostatecznie mniej niż dziś. – Korekty nie będą jednak większe niż o jeden pociąg w danym kierunku – zapewnia przedstawicielka samorządowego przewoźnika. Dodaje, że operator jest usatysfakcjonowany frekwencją notowaną w pociągach linii S7, przy czym jest ona tym wyższa, im bliżej Katowic znajduje się pociąg.

Jaka jest więc przyczyna pewnych ograniczeń? – Zmiany w rozkładzie jazdy wynikają z przyczyn organizacyjnych. Należy przez to rozumieć zmiany w obiegowaniu taboru – tłumaczy Patrycja Tomaszczyk. Pasażerowie mają przy tym uzyskać nowe poranne połączenie w soboty w kierunku Katowic. Zainteresowanie przewozami ma być wówczas duże.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony