Partnerzy serwisu:

Śląskie: KŚ będą nadal jeździć do Kluczborka

Roman Czubiński 21.10.2020 3k

Śląskie: KŚ będą nadal jeździć do Kluczborka
fot. MS
Województwo śląskie jest zadowolone z umowy z województwem opolskim w sprawie wymiany pracy przewozowej i zamierza przedłużyć ją o kolejne lata – podaje Polska Agencja Prasowa. W zamian za kursy Kolei Śląskich na odcinku Lubliniec – Kluczbork samorząd sąsiedniego regionu będzie finansował pociągi Polregio Częstochowa – Opole oraz Racibórz – Kędzierzyn-Koźle.
Uchwała śląskiego Sejmiku Wojewódzkiego w sprawie umowy powierzenia została przyjęta w ostatni poniedziałek (19 października). Zasady wymiany pracy przewozowej mają być podobne do tych obowiązujących obecnie. Dwa spośród odcinków międzywojewódzkich (Lubliniec – Kluczbork i Racibórz-Kędzierzyn) mają być obsługiwane codziennie. Połączenia Regio z Częstochowy do Opola mają natomiast kursować tylko w weekendy. Istotną zmianą będzie jednak trzyletni, zamiast rocznego, okres obowiązywania porozumienia.

Pociągi Kolei Śląskich zaczęły docierać do Kluczborka wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy 2019/2020. Na 15 dni przed rozpoczęciem przewozów regularnych do Kluczborka dotarł z Katowic pociąg okolicznościowy. Przewoźnik zaoferował na nowej dla siebie trasie specjalne ceny biletów, zaczynające się od 3 zł za bilet normalny w najtańszej relacji Olesno – Kluczbork. Obecnie ze stacji Kluczbork odjeżdża w dni robocze 6 pociągów KŚ do Katowic, z czego 3 mają trasę wydłużoną do Oświęcimia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony