Partnerzy serwisu:

Śląskie Flirty otrzymają nowoczesne systemy informacji, monitoring i gniazdka

Jakub Madrjas 07.04.2020 111

Śląskie Flirty otrzymają nowoczesne systemy informacji, monitoring i gniazdka
Fot. Patryk Farana
Koleje Śląskie przy okazji naprawy poziomu P4 dostosują cztery swoje składy Stadler Flirt do współczesnych wymagań. Pociągi otrzymają informację pasażerską, system zliczania pasażerów, a nawet gniazdka 230V. 
Przedmiotem ogłoszonego przez Koleje Śląskie zamówienia jest usługa naprawy 4. poziomu utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Flirt Polska serii EN75 o numerach 001, 002, 003 i 004 wraz z dostosowaniem systemów elektronicznych do obowiązujących standardów. Prace te będą szeroko zakrojone – chodzi zarówno o współczesne wymagania prawne (nowoczesna informacja pasażerska) jak i poprawę wartości użytkowych pojazdu (np. gniazdka zasilania dla pasażerów). 
 
Zamawiający wymaga montażu nowych systemów informacji pasażerskiej oraz systemu dynamicznego rozkładu jazdy. Do tego zbudowany zostanie nowy system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, system zliczania pasażerów, a także system pomiaru zużytej energii trakcyjnej. – Mając na uwadze obowiązujące standardy wyposażenia przestrzeni pasażerskiej, należy w nowoczesnych EZT należy w przestrzeni pasażerskiej zamontować system gniazdek elektrycznych 230 V do zasilania urządzeń mobilnych – czytamy w specyfikacji. Pojawi się ich co najmniej osiemdziesiąt.

Wykonawca zostanie wybrany na mocy kryterium ceny (60%) i okresu gwarancji (40%). Termin składania ofert mija już 17 kwietnia. Przewoźnik zdecydował się zastosować procedurę przyspieszoną ze względu na wpływ pandemii COVID-19 na możliwości potencjalnych wykonawców w realizacji zamówienia w zakresie m.in. pozyskania i zabezpieczenia odpowiednich komponentów. – Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione pilną potrzebą udzielenia zamówienia i dynamiką zmian, które mają wpływ na realizację zamówień w sektorze kolejowym. Wskazane przez Zamawiającego terminy realizacji zamówienia są konieczne do utrzymania celem zapewnienia realizacji świadczenia usług publicznych w postaci transportu publicznego – czytamy w wyjaśnieniu. 

Warto zauważyć, że Koleje Śląskie wymagają od wykonawcy zatrudniania pracowników na podstawie umów o pracę.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony