Partnerzy serwisu:

Śląskie: Kłopoty na stacji Olza zakończą się w sierpniu

Kasper Fiszer 26.08.2022 1,4k

Śląskie: Kłopoty na stacji Olza zakończą się w sierpniu
Stacja Olzafot. Therud, lic. CC BY-SA 4.0
Za kilka dni znów ponownie dostępne mają być oba tory w pasażerskiej części stacji Olza. Jeden z nich został awaryjnie zamknięty, co spowodowało pewne problemy w ruchu pociągów. Tymczasowe zmiany dotknęły też oczekujących na pociągi, bo w początkowym okresie informacje o konieczności przejścia na sąsiedni peron nie były uwzględnione w rozkładzie jazdy.
Od ponad miesiąca pasażerowie wsiadajacy do pociągów w Olzie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Jeden z peronów jest bowiem wyłączony z użytkowania, a mimo to w początkowym okresie nie było to uwzględnione w stacyjnym rozkładzie jazdy. Pasażerowie oczekiwali więc na swój kurs w niewłaściwym miejscu, by następnie biec na sąsiedni peron już po wjeździe pociągu na stację.

PLK: Opóźnienia udawało się niwelować

Sytuacja ta nie pozostała też bez wpływu na punktualność ruchu. Nie jest bowiem możliwe mijanie się pociągów jadących po linii kolejowej nr 159 w kierunku Chałupek z tymi zmierzającymi do Rybnika w pasażerskiej części stacji. Manewr jest więc przeniesiony poza perony, co powoduje konieczność dodatkowych zatrzymań i przesunięcie w czasie odjazdu przynajmniej jednego z kursów. Jak zapewnia jednak zarządca infrastruktury, problemy właśnie dobiegają końca.

– Do końca sierpnia tor zostanie naprawiony – deklaruje Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Potwierdza, że aktualnie dostępna jest tylko jedna krawędź peronowa w całej stacji. Ocenia jednak wpływ zamknięcia toru na ruch pociągów jako niewielki.

Utrudnienia ostatecznie uwzględniono w rozkładzie

– Kilkuminutowe zmiany w komunikacji były niwelowane na dalszych etapach przejazdu – argumentuje bowiem nasza rozmówczyni. Zapewnia równocześnie, że wszystkie zmiany w ruchu są obecnie uwzględnione w plakatowych rozkładach dostępnych na stacji, a także na łamach Portalu Pasażera. Poprawne dane wyświetlane są też w aplikacji o tej samej nazwie na urządzenia mobilne.

Przypomnijmy, że niebawem sieć przystankowa w rejonie Rybnika ma ulec pewnemu rozszerzeniu. Dodatkowe perony zostaną bowiem zbudowane w Wodzisławiu Śląskim w pobliżu ścisłego centrum.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony